[ATB] Budownictwo

Pływające elektrownie słoneczne w Dubaju

Data publikacji:

Dubajski Urząd ds. Energii Elektrycznej i Wody (DEWA) wydał wniosek o wyznaczenie konsultantów do badania, rozwoju i budowy pływających elektrowni słonecznych w Zatoce Arabskiej. Projekt będzie miał na celu osiągnięcie strategii czystej energii w Dubaju, która zakłada, że ​​do 2050 r. 75% całkowitej mocy produkcyjnej w Dubaju będzie generowane z czystej energii.

 

Konsultanci muszą przedstawić stadium wykonalności, określić wymagania techniczne dla pływającej instalacji fotowoltaicznej, wykonać sprawozdanie z oceny oddziaływania na środowisko, a także zbadać wymagania prawa morskiego. Konieczne będą także inne badania dotyczące konfiguracji transmisji elektrycznej - nakreślenie planu bezpieczeństwa oraz przeprowadzenie badania wody morskiej, w tym specyfikacji pływów i systemu oraz wydajności systemu.

Aby osiągnąć cele Dubajskiej Strategii Czystej Energii do 2050 r. niezbędne będzie dostarczenie mocy produkcyjnej 42 000 MW czystej i odnawialnej energii.

HE Saeed Mohammed Al Tayer, MD & CEO DEWA, ​​powiedział:

W DEWA wprowadzamy innowacyje i rozwiązania zgodne z naszą wizją, aby zapewnić innowacyjny i zrównoważony świat dla przyszłych pokoleń. Pływające systemy fotowoltaiczne są jedną z najnowszych technologii.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.