[ATB] Aktualności

Poczwórny rekord świata firmy Wirtgen

Data publikacji:

Układarka do betonu Wirtgen SP 1600 bije rekordy świata podczas układania nawierzchni betonowych w Indiach.

Podczas budowy autostrady łączącej duże indyjskie miasto Vadodara ze światową metropolią Mumbai maszyna Wirtgen SP 1600 pokazała swój imponujący potencjał wydajności i ustanowiła cztery rekordy świata. Wielki projekt drogi ekspresowej Vadodara-Mumbai jest częścią liczącej 1350 km drogi ekspresowej Delhi-Mumbai, łączącej stolicę Indii New Delhi z Bombajem.

Projekt budowlany jest częścią Narodowego Projektu Rozwoju Autostrad, przebiega przez 6 indyjskich stanów i ze względu na swoją wielkość został podzielony na ponad 50 indywidualnych podprojektów przyznanych przez Narodowy Zarząd Autostrad Indii (NHAI).

Początkowo jezdnia zostanie poszerzona do 8 pasów ruchu, po 4 pasy w każdym kierunku. Z myślą o przyszłości jednak, na środku drogi wydzielono wystarczająco dużo miejsca, aby można było dodać 4 dodatkowe pasy ruchu. Autostrada, często nazywana kręgosłupem Korytarza Przemysłowego Delhi-Mumbai, skraca czas podróży między Delhi a Bombajem z 24 do 12 h. Ponadto, dzięki bezpośredniemu połączeniu, znacznie skraca ona dystans podróży pomiędzy tymi dwoma miastami.

Ma to pozytywny wpływ na zużycie paliwa, a tym samym na emisję spalin oraz, w niemałym stopniu, na koszty ponoszone na trasie. NHAI (National Highways Authority of India) przewiduje, że średnie dzienne natężenie ruchu wyniesie 100 tys. PCE (passenger car equivalent units). Projekt tej wielkości wymaga zatem maksymalnej wydajności i jakości układania nawierzchni betonowych.

Przy temperaturze ok. 28°C, zimowej w tym regionie, próba bicia rekordu rozpoczęła się 1 lutego 2021 r. o godz. 8.00 i zakończyła 24 godziny później. Przy użyciu zmodyfikowanej maszyny Wirtgen SP 1600 firmie Patel Infrastructure udało się w ciągu 24 h ukończyć budowę czteropasmowej autostrady, łącznie z twardym poboczem, o szerokości roboczej 18,75 m na odcinku 2,56 km - co stanowi nowy rekord świata. W związku z tym projektem budowlanym do Indyjskiej Księgi Rekordów i Złotej Księgi Rekordów Świata wpisano w sumie cztery rekordy świata:

  • - największa ilość ułożonego PQC (pavement quality concrete) w ciągu 24 h - 14 613,3 m³,
  • - największa ilość PQC wyprodukowana w ciągu 24 h - 14 370 m³,
  • - najdłuższy ciągły odcinek o szerokości 18,75 m wyłożony PQC w ciągu 24 h - 1280 m,
  • - największa powierzchnia autostrady pokryta PQC w ciągu 24 n - 48 711 m.
Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.