[ATB] Technika

Podesty Easy Lift do zadań specjalnych

Data publikacji:

Firma Rothlehner od wielu lat działa z dużym powodzeniem na rynku podestów ruchomych. W obszarze tym może pochwalić się bardzo bogatą ofertą obejmującą produkty włoskiej marki Easy Lift (spółka Rothlehner Podesty Ruchome jest jej przedstawicielem na rynku polskim), znanej z podestów ruchomych na gąsienicach i na kołach, które można śmiało nazwać podestami do zadań specjalnych.

    Rothlehner. Podesty Easy Lift do zadań specjalnych

Założona w 2005 r. firma Easy Lift aktualnie oferuje 13 modeli podnośników gąsienicowych oraz 4 modele na kołach legitymujących się wysokością roboczą od 12,2 do aż 53 m, z koszem o udźwigu 200-230 kg (w zależności od modelu). Warto podkreślić, iż urządzenia te mają niewielkie gabaryty i są stosunkowo lekkie (w porównaniu do oferowanych wysokości roboczych), co pozwala na pracę na podłożach o niskim dopuszczalnym nacisku. Podesty robocze Easy Lift charakteryzuje łatwość poruszania się i pracy w terenie, co rzecz jasna nie wyklucz możliwości pracy wewnątrz obiektów. Oznacza to ni mniej, ni więcej, iż te wszechstronne urządzenia można z powodzeniem wykorzystywać do pracy w niemal każdych warunkach. Nie może dziwić zatem, iż są chętnie wybierane do prac związanych z pielęgnacją zieleni, pracach budowlano-konserwatorkich, elektro-instalatorskich oraz w firmach rentalowych.

Spójrzmy jednak na kolejne kwestie istotne z punktu widzenia użytkownika. I tak podwozie w podestach ruchomych Easy Lift można wyposażyć w „białe gąsienice”, czyli gąsienice nie brudzące podłoża. Klientów powinna zainteresować także niewielka szerokość urządzeń, dzięki której mogą one swobodnie poruszać się przez wiele standardowych otworów drzwiowych. Z kolei w pracy, w miejscach trudnodostępnych pomocne okazują się: podpory rozkładane wariantowo oraz system automatycznego poziomowania urządzenia. Dodajmy do tego także sterowanie radiowe, które ułatwia pracę poprzez dużą precyzyjność ruchów i prędkość, którą można dostosować według upodobań użytkownika. I jeszcze jedno, argument za wyborem marki Easy Lift znajdą także zwolennicy rozwiązań ograniczających oddziaływanie maszyn tego typu na środowisko. W przypadku maszyn sygnowanych tym włoskim brandem zostało ono zmniejszone do możliwego minimum poprzez zastosowanie w standardowych wersjach silników elektrycznych, ekologicznych silników spalinowych, oleju biodegradowalnego oraz akumulatorów. A bardzo dobrym uzupełnieniem podnośników Easy Lift są przyczepy niskopodwoziowe Vlemmix, służące do transportu urządzenia. Dobierane są one w zależności od wybranego podestu ruchomego.

 

Najpopularniejszy w Polsce

Na koniec spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, który w oferowanych modeli podnośników Easy Lift jest „okrętem flagowym” na rynku polskim? Na miano to zasługuje bezapelacyjnie niespełna 18-metrowy, zwrotny model R180, który dzięki wysokości roboczej 17,6 m, wysięgowi bocznemu 8,5 m i udźwigowi kosza 200 kg znajduje wiele obszarów zastosowania. Całkowita masa 2200 kg, minimalna szerokość przejazdu 0,89 m i wysokości 1,95 m sprawia, że platforma robocza montowana na gąsienicach doskonale sprawdzi się na wąskich drogach dojazdowych i obszarów, gdzie wymagany jest niski nacisk na podłoże. Urządzenie wyposażone jest w hydrauliczne sterowanie, podwozie o regulowanej szerokości, długości 5,48 m, które jest niezwykle zwrotne i pozwala na precyzyjne pozycjonowanie. Kosz roboczy można obracać o 180 ° i zdemontować, zmniejszając minimalną długość do zaledwie 4,78 m. Powierzchnia zajmowana po rozłożeniu urządzenia przez podpory wynosi 3,1 x 3,1 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.