[ATB] Budownictwo most przez Wisłok

Podkarpackie. Koło Łańcuta budują most przez Wisłok

Data publikacji:

fot. UM Woj. Podkarpackiego

Dziś wbito symboliczne pierwsze łopaty na budowie mostu przez Wisłok w miejscowości Czarna koło Łańcuta. Inwestycja ma kosztować blisko 25 milionów, będzie realizowana w ramach RPO Województwa Podkarpackiego.

Obiekt stanie w miejscu starego mostu. Będzie miał nośność 50 ton, podczas gdy po starym moście mogły się poruszać pojazdy maksymalnie 15-tonowe. Wraz z mostem wybudowane zostaną dojazdy do niego.
– Ta inwestycja jest fragmentem większej całości działań, które chcemy zrealizować. To nie tylko ten most, ale również chcemy poprawić stan drogi wojewódzkiej 881. Trzeba również podkreślić, że nowy most będzie spełniał bardzo wysokie standardy, których oczekują mieszkańcy powiatu łańcuckiego – mówi, cytowany w komunikacie prasowym marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl.
– Ta inwestycja sprawi, że poprawi się komunikacja nie tylko w obrębie tej miejscowości, ale mieszkańcy będą też lepiej skomunikowani z lotniskiem w Jasionce czy Specjalną Strefą Ekonomicznąej – mówił Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju. 
Jak informuje Urząd Marszałkowski, wraz z mostem powstanie nowy fragment drogi wojewódzkiej nr 881 i dróg podporządkowanych na odcinku o łącznej długości około 740 m. Przebudowana i wybudowana ma być infrastruktura techniczna, odcinkowo zabezpieczone zostanie także koryto rzeki Wisłok. Stary most, który podczas prac będzie pełnił funkcję objazdowego, zostanie rozebrany. 
Na moście, oprócz jezdni będą ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszego. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Banimex i AZI-BUD. Prace powinny się zakończyć do końca listopada. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.