[ATB] Budownictwo

Podkarpackie. Ruszyła budowa łącznika z węzłem na A4

Data publikacji:

Wbito symboliczne łopaty na budowie zachodniego łącznika autostrady A4 w powiecie dębickim. Nowa droga ma połączyć węzeł Dębica Zachód z gminą Żyraków.

– Przedsięwzięcia takie jak budowa Autostrady A4 i jej łączników, czyli tworzenie spójnej i nowoczesnej sieci komunikacyjnej, bez wątpienia mają znaczące przełożenie na postęp rozwoju społeczno-ekonomicznego Podkarpacia – podkreśla, cytowany w komunikacie starosta powiatu dębickiego, Andrzej Reguła. Jak mówi, inwestycja jest ważna dla mieszkańców powiatu dębickiego, ale także dla przedsiębiorców oraz całego województwa.
Inwestycja polegająca na budowie łącznika Węzła Zachodniego A4 – Straszęcin – Dębica ma na celu poprawę połączeń komunikacyjnych i komunikacji publicznej w powiecie. Nowy łącznik ma powstać na terenie gminy Żyraków i uzupełnić braki w sieci drogowej, jednocześnie poprawiając dostępność do sieci dróg wyższego rzędu i bezpieczeństwo ruchu. 
Inwestycja będzie w sumie kosztowała ponad 22 mln zł, z tego 14,79 mln zł będzie pochodziło z RPO Woj. Podkarpackiego 2014-2020. 1,5 mln zł dołoży także samorząd województwa podkarpackiego. 
W ramach inwestycji ,a być wybudowany nowy odcinek drogi klasy G o długości ok. 1,80 km. Trasa ma być dostosowana do kategorii ruchu KR-4. Przy drodze powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie, a trasa zostanie odwodniona. 

W miejscach włączenia nowej trasy do drogi powiatowej nr 1180 R, drogi powiatowej nr 1290R i węzła Dębica-Zachód powstaną ronda. Jednocześnie wykonana zostanie korekta dojazdów do rond.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.