[ATB] Budownictwo

Podpisano umowy na dokumentację dla kolejnych odcinków S17

Data publikacji:

23 kwietnia 2019 r. w Krasnymstawie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała, w obecności wiceministra infrastruktury Rafała Webera, umowę na opracowanie koncepcji programowej dla trzech odcinków drogi ekspresowej S17 prowadzącej do granicy z Ukrainą.

Podpisana dziś, druga w przeciągu tygodnia, umowa na opracowanie dokumentacji dla części drogi S17 pomiędzy Piaskami a Hrebennem jest kolejnym potwierdzeniem determinacji rządu w budowie spójnego sytemu połączeń drogowych, który obejmie wszystkie regiony kraju, w tym Polskę wschodnią - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Umowa o wartości 8,4 mln zł dotyczy opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla odcinków drogi S17 pomiędzy węzłami Piaski Wschód – Łopiennik, Krasnystaw Północ – Izbica oraz Izbica – Zamość Sitaniec, o łącznej długości około 44 km. Wykonawcą dokumentacji będzie firma Mosty Katowice.

Umowa przewiduje opracowanie szczegółowych rozwiązań dla określonego w decyzji środowiskowej przebiegu trasy, z uwzględnieniem obsługi ruchu lokalnego. Projektanci przeprowadzą analizę i prognozę ruchu, a także opracowania geodezyjne, geologiczne i kartograficzne. Opracowana dokumentacja pozwoli na zaprojektowanie ostatecznego technicznego wariantu realizacji drogi S17.

Przetarg na prace przygotowawcze do budowy 120 km drogi ekspresowej S17 od Piask do granicy z Ukrainą w Hrebennem podzielono na trzy części. 15 kwietnia 2019 r. podpisano umowę na opracowanie dokumentacji dla odcinka pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ oraz Zamość Sitaniec i Zamość Wschód, o łącznej długości blisko 22 km. Z kolei na koniec tego tygodnia przewidywane jest podpisanie podobnej umowy dla kolejnych 4 części tego szlaku: od Zamościa do Hrebennego, o łącznej długości około 54 km.

Gotowa dokumentacja będzie podstawą do ogłoszenia przetargów na wyłonienie wykonawców inwestycji, która będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Budowę całej trasy S17 od Piask do Hrebennego przewidziano na lata 2021-2025.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.