[ATB] Aktualności

Podwodny dron nowej generacji

Data publikacji:

Podwodny dron interwencyjny Hydrone-R firmy Saipem-Sonsub został niedawno wystrzelony w wodzie, aby rozpocząć testy przed planowaną komercjalizacją do końca roku. Firma ma nadzieję, że drony zmienią sposób przeprowadzania podwodnych inspekcji i interwencji. Program Hydrone obejmuje trzy pojazdy: Hydrone-R, Hydrone-S i Hydrone-W.

Hydrone-R, pierwsza jednostka wprowadzona na rynek, jest podwodnym dronem interwencyjnym. Jest w stanie wykonywać lekkie prace budowlane, a także zaawansowane kontrole zasobów podmorskich dzięki serii czujników wbudowanych w pokład. Posiada również funkcje sztucznej inteligencji dla bezzałogowej nawigacji i autonomicznego wykrywania anomalii w wielu systemach podmorskich.

Pojazd może pozostać pod wodą przez 12 miesięcy, co czyni go pierwszym podmorskim dronem. W tym trybie rezydentnym Hydrone-R oferuje funkcjonalność bezprzewodową i może być podłączony do infrastruktury podmorskiej za pośrednictwem łączy komunikacyjnych poprzez wodę.

Może obejmować obszar w promieniu 1 km do celów inspekcji i interwencji. Jeszcze większą odległość można pokonać za pomocą pośrednich podwodnych stacji dokujących w celu ładowania, pobierania lub przesyłania danych, oferując w ten sposób nieograniczony zakres operacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.