[ATB] Budownictwo GUS

Pogoda sprzyja budownictwu

Data publikacji:

W grudniu 2019 r. wzrost produkcji budowlano-montażowej powinien przekroczyć 1% rok do roku - wskazało ministerstwo rozwoju w komentarzu do wstępnych danych GUS o produkcji budowlano-montażowej. Czynnikiem sprzyjającym mogą być relatywnie dobre warunki pogodowe.

GUS podał, że produkcja budowlano-montażowa w listopadzie 2019 r. była o 4,7% niższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2018 roku. Po uwzględnieniu czynników o charakterze sezonowym, produkcja w listopadzie wzrosła o 1%.

W ujęciu narastającym w okresie styczeń-listopad 2019 r. produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 2,8%. Wszystkie główne grupy przedsiębiorstw budowlanych wykazały się wzrostem sprzedaży, w tym w zakresie specjalistycznych robót budowlanych (o 3,6%), budowy budynków (o 2,7%) oraz budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej (2,4%).

Według wstępnych danych GUS w okresie styczeń-listopad 2019 r. oddano do użytkowania 184,3 tys. mieszkań, tj. o 11,6% więcej niż przed rokiem. Szacuje się, że na koniec listopada 2019 r. w budowie pozostawało 832,8 tys. mieszkań, tj. o 3,5% więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.