Pojazdy Fliegl z technologią push-off

Data publikacji:

W budownictwie drogowym coraz większy nacisk kładzie się na aspekt ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz maksymalnej redukcji emisji dwutlenku węgla. Firma Fliegl także podąża za tym trendem i stawia na pojazdy z technologią push-off (wypychania), która pozwala ograniczyć emisję szkodliwych substancji, a jednocześnie zapewnia doskonałą jakość asfaltu.

Główna różnica między tradycyjną wywrotką z izolacją termiczną, a pojazdem zgarniającym polega na sposobie transportu mieszanki do układarki. Podczas transportu w załadowanym materiale występują niewielkie różnice temperatur, ale na powierzchni tworzy się zimna warstwa.

W trakcie wywrotu jest ona jako pierwsza umieszczana w rozściełaczu, co jest niekorzystnym zjawiskiem ponieważ powoduje duże różnice temperatur w układanej warstwie. W  technologii  push-off, materiał jest natomiast stopniowo podawany na układarkę, przez co ma prawie taki sam układ temperaturowy przez cały czas trwania procesu rozładunku.

Uzyskana w ten sposób mieszanka ma bardziej jednorodny skład i jest lepiej hartowana. Kolejną korzyścią rozładunku w technologii push-off jest możliwość obniżenia temperatury bez strat na jakości mieszanki. Warstwy asfaltu o różnym stopniu utwardzenia  wsuwają się do rozściełacza jednorodnie i w jednakowo wysokiej temperaturze podczas całego procesu rozładunku.

Wahania temperatury za jastrychem są również skutecznie minimalizowane, dzięki czemu asfalt jest łatwiejszy do zagęszczenia i można go równomiernie układać. Tym samym uzyskuje się znacznie lepszą jakość oraz dłuższą trwałość nawierzchni asfaltowych. Już na etapie budowy drogi eliminowane są też początkowe uszkodzenia nawierzchni.

Asphaltprofi Thermo

Pojazdy takie jak  Asphaltprofi Thermo z technologią push-off są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także opłacalne ekonomicznie. Wyższa jakość układanej nawierzchni oznacza bowiem jej dłuższą trwałość i zmniejszoną liczbę cykli renowacji.

Technologia push-off jest również inteligentnym rozwiązaniem i bardzo dobrze sprawdza się w realizacji nawet trudniejszych projektów z przeszkodami terenowymi takimi jak drzewa, napowietrzne linie elektryczne, mosty czy tunele.

Proces rozładunku poprzez wypychanie materiału jest również możliwy w miejscach o ograniczonej wysokości czyli tam, gdzie wywrotki nie dałyby rady pracować.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.