[ATB] Aktualności

Polak za sterami Komatsu Poland

Data publikacji:

Spółka Komatsu Poland ma nowego prezesa - został nim Marcin Grześkowiak, związany z branżą maszyn budowlanych od 1999 r. Należy podkreślić, iż to pierwszy Polak obejmujący stery przedstawicielstwa japońskiego koncernu w naszym kraju.

    Marcin Grześkowiak

    Marcin Grześkowiak

Nowy prezes Komatsu Poland z wykształcenia jest ekonomistą (ukończył handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i posiada dyplom MBA z zarządzania). Po 13 latach pracy w Volvo Construction Equipment (na różnych stanowiskach, od parts managera po p/o dyrektora Aftersales) w 2013 r. dołączył do Komatsu Poland.

Początkowo piastował stanowisko dyrektora Aftersales, po czym w 2016 r. został dyrektorem generalnym Komatsu Poland, a od 2017 r., przez 6 lat pełnił funkcję wiceprezesa Aftersales w grupie Tecnosumit North-East gdzie odpowiadał za rozwój i koordynację działań w zakresie obsługi posprzedażowej. Zdobył przy tym bogate doświadczenie międzynarodowe zasiadając w radach nadzorczych dystrybutorów Komatsu w Finlandii, w Estonii, na Łotwie, Litwie i w Polsce.

W maju 2023 r. Marcin Grześkowiak objął stanowisko prezesa Komatsu Poland, pozostając nadal członkiem rad nadzorczych Suomen Rakennuskone (Finlandia), Baltem Estonia, Baltem Latvia, Baltem Lithuania i Komatsu Poland. Dodatkowo nadal będzie pełnił funkcję wiceprezesa Aftersales w Grupie Tecnosumit North-East gdzie będzie koordynował działania w zakresie obsługi posprzedażowej. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.