[ATB] Technika

POM Augustów T 801/4 dobrze zamiecie

Data publikacji:
POM Augustów T 801/4 dobrze zamiecie
POM Augustów T 801/4 dobrze zamiecie
POM Augustów T 801/4 dobrze zamiecie

Firma POM Augustów sukcesywnie rozwija swoją ofertę dedykowaną również dla branży komunalnej. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tego sektora rynku, producent z Podlasia właśnie rozszerzył rodzinę zamiatarek, wykorzystywanych do jednoczesnego zamiatania oraz zbierania śmieci z dróg, placów i chodników pokrytych asfaltem, betonem lub kostką brukową.

Do oferty producenta z Augustowa dołączył właśnie model T 801/4 o szerokości roboczej 2,5 m (średnica szczotki obracającej się z prędkością 120-170 obr./min - 915 mm). Nowa zamiatarka POM Augustów przeznaczona jest do współpracy z ciągnikiem rolniczym w klasie 0,9-1,2, z układem hydraulicznym o wydajności 50-80 l/min i TUZ kat. II. Maszyna może pracować z prędkością do 15 km/h i przystosowana jest do transportu z prędkością 25 km/h.

Zamiatarka charakteryzuje się przy tym prostą lecz solidną budową oraz wysoką wydajnością. Konstrukcja zawieszenia umożliwia montaż zamiatarki na ciągniku lub koparko-ładowarce (po uprzednim dostosowaniu ramki). Napęd szczotki zapewnia silnik hydrauliczny zasilany z instalacji hydraulicznej ciągnika. Zamontowany siłownik hydrauliczny zapewnia łatwą zmianę kąta pracy szczotki (lewo/prawo), a pływający system zawieszenia dokładne kopiowanie terenu. W wyposażeniu opcjonalnym znajdują się: szczotka plastikowa lub mieszana (50% PPN + 50% drut metalowy) i system zraszania wodą (2 zbiorniki po 120 l), czas pracy instalacji zraszającej ok. 40 min. Masa zdemontowanej zamiatarki o długości 2,1 m i szerokości 2,9 m to ok. 600/850 kg (bez wody/z wodą).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.