[ATB] Budownictwo

Pomiary porównawcze GDDKiA i IBDiM

Data publikacji:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach Programu Zapewnienia Jakości, wspólnie z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów (IBDiM) planuje organizację pomiarów porównawczych zestawów pomiarowych SRT-3 produkcji IBDiM.

Pomiary porównawcze pozwolą ocenić odtwarzalność i powtarzalność w zakresie pomiarów współczynnika tarcia nawierzchni.  Analiza badań umożliwi sprawdzenie różnic w wynikach uzyskanych w tych samym warunkach pomiarowych (warunki atmosferyczne, ten sam odcinek testowy) przy zastosowaniu urządzeń tego samego rodzaju należących do różnych laboratoriów.

Planowany termin tych pomiarów to II kwartał 2019 roku. Pomiary porównawcze mogą stanowić również pole doświadczalne dla innych zarządców dróg, którzy mogą wziąć udział w wydarzeniu.

W przypadku chęci udziału w przedmiotowych pomiarach jednostek spoza GDDKiA prosimy o zgłoszenie się mailowo na adres: rborucki@ibdim.edu.pl do IBDiM oraz do wiadomości GDDKiA: box_dsn@gddkia.gov.pl w terminie do końca marca 2019 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w pomiarach zostaną przesłane do zainteresowanych jednostek, najpóźniej na tydzień przed terminem przedmiotowych pomiarów porównawczych.

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.