[ATB] Budownictwo

Pomorskie: S7 Koszwały – Kiezmark otwarta

Data publikacji:

Od dziś, 18 października br., kierowcy mogą jeździć trasą S7 między Kiezmarkiem a Koszwałami. Ruch w kierunku Gdańska został puszczony ok. godziny 13:00, a niedługo później w kierunku Elbląga.

Długość udostępnionego dziś kierowcom odcinka to ok. 7 km. Jest on częścią budowanego odcinka S7 prowadzącego od Koszwał do Elbląga, który został podzielony na dwa fragmenty realizacyjne.
Inwestycja została powierzona czeskiej firmie Metrostav, która w październiku 2015 roku podpisała umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Kontrakt przewidywał budowę od węzła Koszwały do Noego Dworu Gdańskiego (20,497 km). Jego wartość to 1,642 mld zł.
Inwestycja przebiega nie bezproblemowo. W jej trakcie pojawiły się m.in. kłopoty z jednym z podwykonawców – firmą Vistal Gdynia. Ostatecznie, w lipcu br. podpisano aneks to umowy, który zobowiązuje wykonawcę do ukończenia prac najpóźniej do 27 kwietnia 2019 roku.
Drugi odcinek, od Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga (19,497 km), buduje firma Budimex. Umowa między wykonawcą a zamawiającym również została zawarta w październiku 2018 roku. Jej wartość to 1,576 mld zł. Prace na tej części trasy mają zakończyć się w połowie grudnia br. Z raportu na koniec sierpnia br. wynikało, że po 8 miesiącach br. zaawansowanie kontraktowe wynosiło ok. 92% przy zaawansowaniu czasowym ok. 95%.
Trasa S7 docelowo ma połączyć Trójmiasto z południową granicą polski, biegnąc nieopodal lub przez takie miejscowości jak: Gdańsk, Elbląg, Olsztyn, Warszawa, Radom, Kielce, Kraków oraz Nowy Targ.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.