[ATB] Aktualności Keestrack

Pora na zerową emisję od Keestrack

Data publikacji:
Pora na zerową emisję od Keestrack

Belgijski producent sprzętu do kruszenia i przesiewania - firma Keestrack - październikowe targi Bauma poświęcił przede wszystkim prezentacji swojej gamy maszyn elektrycznych pod szyldem „Join the e-volution”. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro Keestrack w ostatnich latach intensywnie rozwinął produkty w tym zakresie, o czym zresztą przedstawiciele firmy mówili podczas zorganizowanej w tych dniach w Monachium konferencji prasowej.

Firma Keestrack z siedzibą w belgijskim Bilzen wprowadziła w swoich maszynach napęd elektryczny już w 2012 r., idąc w kierunku hybrydowym z zachowaniem pokładowego silnika dieslowskiego. Maszyny z napędem elektrycznym z czasem ewoluowały w kierunku sprzętu z opuszczanym silnikiem lub akumulatorem, który można było umieścić obok sprzętu, w mniej zapylonym otoczeniu bądź też na ramie maszyny.

W przypadku napędów o zerowej emisji (wprowadzane od 2021 r.) na pokładzie nie ma silników spalinowych, ponieważ jednostki elektryczne napędzają większość mobilnych urządzeń kruszących i przesiewających oraz zasilają niektóre niezbędne systemy hydrauliczne. Opcje napędu zeroemisyjnego opracowane przez firmę Keestrack obejmują: kruszarki stożkowe, udarowe i szczękowe, a także pełną gamę przesiewaczy.

– W tym momencie elektryczne systemy napędowe są najbardziej ekologicznymi i efektywnymi opcjami na rynku, ponieważ są bardziej wydajne niż konwencjonalne systemy hydrauliczne. Poza tym sprawiają, iż użytkownik końcowy jest w mniejszym stopniu zależny od konkretnego dostawcy silników

– skomentował Kees Hoogendoorn, prezes grupy Keestrack.

Warto dodać, iż Keestrack produkuje sprzęt we Włoszech, Czechach, Chinach i Indiach, a siedziba główna w Belgii zajmuje się produkcją części, logistyką i administracją.

Nowa spółka joint venture

Grupa Keestrack zawarła umowę joint venture z indyjską Grupą Gujarat Apollo Industries Limited. Nowy podmiot ma na celu projektowanie, montaż i produkcję sprzętu rolniczego na rynek indyjski, jak również na niektóre rynki eksportowe. Spółka będzie korzystać z technologii firmy Goldoni, która została nabyta przez Keestrack Group w 2021 r. Założona w 1927 r. firma Goldoni specjalizuje się przede wszystkim w produkcji ciągników specjalistycznych wykorzystywanych głównie w sadach i winnicach.

Z kolei Gujarat Apollo Industries Group, założona w latach 70., jest znanym producentem sprzętu górniczego i budowlanego z siedzibą w Indiach. Gujarat Apollo niedawno wszedł w biznes rolnictwa i maszyn rolniczych.

– Widzimy wielką szansę na rynku indyjskim dla wysokiej jakości zlokalizowanego sprzętu rolniczego i wierzymy, że możemy nie tylko wnieść nową technologię na indyjski rynek sprzętu rolniczego, ale także dodać wartość do całego łańcucha wartości wraz z doświadczeniem naszego dobrze znanego i renomowanego indyjskiego partnera Group Gujarat Apollo Industries Limited

– komentuje Peter Hoogendoorn, dyrektor generalny PFH Holdings i prezes Goldoni Italy.

Jednocześnie warto dodać, iż sama firma Keestrack działa na rynku indyjskim od 2019 r. - wtedy właśnie w New Delhi uruchomiła produkcję maszyn pod nazwą eTrack Crushers.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.