[ATB] Aktualności

Porozumienie Manitou i SSAB w sprawie stali wolnej od paliw kopalnych

Data publikacji:

Grupa Manitou ogłosiła podpisanie listu intencyjnego ze skandynawskim producentem stali SSAB w sprawie dostaw stali wolnej od paliw kopalnych. Dostawy mają rozpocząć się w 2026 r. i rosnąć wraz ze wzrostem zdolności produkcyjnych SSAB w zakresie stali bezkopalnej.

    Porozumienie Manitou/SSAB w sprawie stali wolnej od paliw kopalnych

Co podkreślają zgodnie obie firmy, umowa ta spełnia ich ambicje, aby znacznie zmniejszyć bezpośrednią i pośrednią emisję CO2. Jako dostawca Manitou Group, SSAB jest wysoce wyspecjalizowaną firmą globalną, która produkuje stal o wysokiej wytrzymałości i świadczy usługi zapewniające lepszą wydajność i zrównoważony rozwój. Obie firmy zacieśniają teraz współpracę, dodając do niej przyszłe dostawy stali „SSAB Fossil-free™ i „SSAB Zero®. Oba rodzaje stali są produkowane przy praktycznie zerowej emisji CO2, co pozwoli Grupie Manitou wprowadzić na rynek nową generację produktów o radykalnie zmniejszonym śladzie węglowym, w tym np. ładowarki teleskopowe, podnośniki koszowe lub wózki widłowe.

– Jesteśmy podekscytowani dodaniem Manitou Group do SSAB jako partnera niewykorzystującego paliw kopalnych. Naszym celem jest zrewolucjonizowanie sposobu produkcji stali i utorowanie drogi ku bardziej ekologicznej przyszłości. Dzięki klientom takim jak Manitou Group, którzy podzielają nasze ambicje w zakresie redukcji emisji CO2, jesteśmy w stanie stworzyć wczesne rynki dla zrównoważonej stali – mówi Olavi Huhtala, wiceprezes wykonawczy i szef SSAB Europe. 

Z kolei Maurizio Achilli, wiceprezes ds. zaopatrzenia w Grupie Manitou dodaje: 

– Ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami, aby zmniejszyć pośrednią emisję CO2 i oferować naszym klientom bardziej zrównoważone produkty. Współpraca z SSAB jest dla nas bardzo ważna, ponieważ stal stanowi główny surowiec dla naszych produktów. SSAB zamierza zrewolucjonizować cały proces produkcji stali i jako pierwsza zaoferować na rynku stal bezemisyjną na skalę komercyjną w 2026 r. Dla przypomnienia, Grupa Manitou dąży do zmniejszenia bezpośredniej i pośredniej emisji CO2 (zakres 1 i 2) o 46,3% oraz emisji CO2 na każdą godzinę użytkowania maszyn o 33,7% (zakres 3) do 2030 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.