[ATB] Budownictwo

Porr podpisuje największy kontrakt kolejowy w Polsce

Data publikacji:

Wykonawca z Austrii, Porr, wygrał kontrakt na budowę 70 km kolei w Polsce - największy jak dotąd kontrakt na pojedynczą kolej w kraju.

Firma zrealizuje kontrakt o wartości 1 238 PLN (285 mln EUR) we współpracy z polską firmą Trakcja System.

Łącznie 135 km torów i 148 zestawów rozjazdów zostanie zastąpionych na odcinku o długości 70 km między Kaliną a Ruscem Łódzkim.

Prace na odcinku obejmują również modernizację lub remont 71 budowli cywilnych - w tym kilku większych wiaduktów, takich jak prawie 100-metrowy odcinek nad rzeką Wartą. Wszystkie stacje na trasie mają być również wyposażone w nowe platformy zapewniające dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Priorytetem jest kompletny system kontroli i bezpieczeństwa kolei, który zostanie zmodernizowany wraz z siecią trakcyjną i 17 przejazdami kolejowymi.

Karl-Heinz Strauss, CEO Porr, powiedział: „Po raz pierwszy zbudowano w XX wieku, linia kolejowa nr. 131 jest niezbędny nie tylko w transporcie pasażerskim, ale zwłaszcza w transporcie towarowym. Łączy region przemysłowy Górnego Śląska z portami w Gdańsku i Gdyni nad Morzem Bałtyckim. Z dumą realizujemy nasze największe do tej pory zamówienie na budowę kolei w Polsce w postaci tego projektu „projektuj i buduj”. ”

Porr mówi, że budowa projektu zostanie ukończona do maja 2023 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.