[ATB] Budownictwo

Port Gdynia ogłasza dwa duże przetargi

Data publikacji:

Zarząd Morskiego Portu Gdynia ogłosił dwa przetargi. W ramach pierwszego wyłoniony ma zostać wykonawca rozbudowy dostępu kolejowego do zachodniej części Portu, a w ramach drugiego – firma, która zajmie się przebudową nabrzeża Słowackiego.

Modernizacja kolei do zachodniej części portu

W ramach zadania wykonawca będzie zobowiązany m.in. do przebudowy układu torowego od końca rozjazdu nr 572 do początku rozjazdu nr 1031 (ok. 2,226 km) z wybudowaniem dodatkowego toru nr 31, regulacją rozjazdu nr 1031 i kompleksową wymianą istniejącej nawierzchni torowej.
Poza tym inwestycja obejmuje m.in.: przebudowę nawierzchni drogowej w przejeździe, zabudowę płytami betonowymi części toru nr 37 wraz z terenem pomiędzy torem, a ul. Promową, budowę sieci trakcyjnej nad wszystkimi torami – od końca rozjazdu nr 572 do torów na płycie żelbetowej intermodalnego terminalu kolejowego wraz z budową kabiny sekcyjnej oraz budowę systemu sterowania ruchem kolejowym (srk) wraz z adaptacją i wyposażeniem na potrzeby srk pomieszczeń w istniejącym budynku.
Według planu zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 20 miesięcy. Projekt został skierowany do dofinansowania ze środków UE w puli na transport morski. Na oferty zamawiający czeka do 11 września br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (95%) oraz termin wykonania zamówienia (5%).

Przebudowa nabrzeża Słowackiego

Przedmiotem drugiego postępowania jest wykonanie robót budowlanych w ramach projektu inwestycyjnego „Przebudowa Nabrzeża Słowackiego w Porcie Gdynia”, które przez zwiększenie jego głębokości technicznej do 16,0 metrów umożliwi pogłębienie akwenów wewnętrznych Portu Gdynia.
Wykonawca inwestycji będzie zobowiązany m.in. do przeprowadzenia prac związanych z zabezpieczeniem stateczności skrzyni narożnej nabrzeży Słowackiego i Węgierskiego, demontażem elementów nabrzeża oraz robót kafarowych i wiertniczych.
Zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy. Na oferty zamawiający czeka do 12 września br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (80%) oraz doświadczenie zawodowe kierownika budowy (20%).

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.