[ATB] Aktualności Potainżurawie wieżowe

Potain na budowie wieżowca o zerowym zużyciu energii

Data publikacji:

Wykonawca Colombo Costruzioni, pracujący w imieniu wiodącej włoskiej firmy inwestycyjnej, deweloperskiej i zarządzającej COIMA SRG, wdrożył dwa żurawie wieżowe górnoobrotowe Potain - MD 365 B L16 i MD 208 A - do budowy nowej siedziby UBI Banca, wieżowiec GIOIA 22 w dzielnicy Porta Nuova w Mediolanie.

Ten 120-metrowy budynek, nazywany Scheggia di Vetro lub „Shard of Glass”, został zaprojektowany przez Pelli Clarke Pelli Architects jako pierwszy wieżowiec we Włoszech, który spełnia standardy budynków o niemal zerowym zużyciu energii (NZEB). W całym budynku stosowane będą zrównoważone praktyki budowlane, a po zakończeniu jego zewnętrzna część zostanie pokryta ponad 6000 m² paneli słonecznych, generujących wystarczającą moc dla odpowiednika 306 domów.

Inżynier Matteo Pastore z Manitowoc Crane Care Lift Solutions w Europie Południowej zainwestował dużo czasu w rozwój na placu budowy, w szczególności w umieszczenie dźwigów.

– Planowanie odbywa się w widoku planu i widoku pionowym. W rzucie poziomym konieczne jest uniknięcie kolizji między żurawiami i zapewnienie, oprócz montażu, faz demontażu żurawi w celu powrotu na poziom gruntu wraz z wieżą zbudowaną przed nimi

– wyjaśnił.

– W studium widoku pionowego dźwigi muszą podnosić się wraz z budynkiem poprzez zakotwiczenie na nim - a aby to zrobić, konieczne jest zaprojektowanie odpowiedniej liczby kotew, unikając ingerencji w szalejące szalunki

– kontynuował.

Stefano Crespi, kierownik projektu w Colombo Costruzioni, powiedział: – Dzięki doskonałemu wsparciu inżynieryjnemu i usługom technicznym świadczonym przez firmę Manitowoc byliśmy w stanie przestrzegać i dotrzymywać wszystkich terminów wyznaczonych przez COIMA. Projekt ma się zakończyć w marcu 2021 roku.

Zmieniona panorama Mediolanu

Colombo Costruzioni wcześniej używał MD 365 B L16 we włoskiej siedzibie Allianz, Isozaki Tower, znanej również jako Il Dritto lub „The Straight One” w mediolańskiej dzielnicy CityLife oraz MD 208 A na Unicredit Tower, który również znajduje się w Porta Nuova .
– Współpraca Potain z Colombo Costruzioni sięga dawnych czasów, a nowa panorama Mediolanu obejmuje teraz wiele wież zrealizowanych przez Colombo Costruzioni przy użyciu dźwigów Potain – powiedział Sabino Riefoli, menedżer ds. sprzedaży eksportowej i kluczowych klientów w Manitowoc Crane Group Italy. – W swoich wielu ważnych projektach Colombo Costruzioni zawsze polegało na Manitowoc, nie tylko w przypadku dźwigów, ale także przy rozwiązywaniu problemów technicznych i organizacyjnych, znajdowaniu lepszych rozwiązań dźwigowych, optymalizowaniu rozmieszczenia dźwigów i etapowym rozwoju miejsc pracy.
Gianluigi Consolaro, menedżer Crane Care w Manitowoc Crane Group Italy, dodał: – Dzięki Colombo Costruzioni nasze dźwigi Potain są dobrze znane w całym kraju, a nazwa Potain jest związana z dużymi projektami, takimi jak Allianz Tower, Unicredit Tower i teraz GIOIA 22 „Shard of Glass”.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.