[ATB] Aktualności

Powerscreen odpowiada na wyzwanie dekarbonizacji

Data publikacji:

Powerscreen, wiodący na świecie dostawca mobilnych urządzeń kruszących i przesiewających, odpowiada na wyzwania związane z dekarbonizacją przemysłu poprzez dostarczanie rozwiązań, które mają na celu zminimalizowanie wpływu na środowisko naturalne i większy zrównoważony rozwój.

Historia dekarbonizacji Powerscreen rozpoczyna się od wprowadzenia koncepcji mobilnego kruszenia i przesiewania, ewoluuje w kierunku zwiększenia wydajności paliwowej i wybiega w przyszłość dzięki strategii elektryfikacji Powerscreen, w tym ekscytującej, zupełnie nowej koncepcji przyszłości kruszenia i przesiewania – przesiewacza akumulatorowego Eco-Warrior.

Niektórzy mogą postrzegać ten temat jako najnowszy trend, ale dla Powerscreen dekarbonizacja jest wieloaspektowa i zawsze była w centrum naszej uwagi. Mobilna koncepcja Powerscreen zawsze przyczyniała się do zmniejszania śladu węglowego na tonę wyprodukowanego materiału. Odbywa się to poprzez redukcję niepotrzebnych czynności związanych z transportem i załadunkiem materiału do statycznych urządzeń w produkcji kruszyw lub poprzez możliwość recyklingu i ponownego wykorzystania materiału w miejscu jego użycia, na przykład w projektach budowy dróg, gdzie materiał podbudowy jest produkowany na miejscu. Wykorzystanie przenośników spiętrzających jako części gąsienicowego systemu mobilnego jest kolejnym doskonałym przykładem tego, jak wyeliminować niepotrzebne podwójne przenoszenie, zmniejszając zużycie paliwa, a tym samym produkcję dwutlenku węgla

– mówi Neil Robinson, Powerscreen Product and Applications Manager.

Wysoka wydajność

Powerscreen rozwinął swoją gamę produktów w celu zmniejszenia wpływu na środowisko poprzez uczynienie swoich urządzeń kruszących i przesiewających tak wydajnymi pod względem zużycia paliwa, jak to tylko możliwe, stosując systemy napędu bezpośredniego w gamie urządzeń kruszących oraz poprawiając możliwości silnika i konstrukcję linii napędowej w gamie urządzeń przesiewających.

Udowodniono, że systemy napędu bezpośredniego są o 13-18% bardziej paliwooszczędne w porównaniu z hydrostatycznymi, co skutkuje znacznie mniejszą emisją dwutlenku węgla, natomiast ulepszenia w naszej gamie przesiewaczy pozwoliły na zmniejszenie prędkości obrotowej silnika z 2200 obr/min do 1800 obr/min, co nie tylko oznacza czystsze silniki o mniejszej emisji, ale również mniejsze zużycie paliwa, a tym samym mniejszą emisję dwutlenku węgla. Na przykład, typowy przesiewacz średniej wielkości pracujący przez 1000 h rocznie zużywa mniej paliwa o około 450 l, co odpowiada zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla o 1,2 t rocznie – wyjaśnia Neil.

Powerscreen Pulse

Innym ważnym narzędziem zapewniającym oszczędność paliwa jest Powerscreen Pulse, dogłębna telematyka maszyn, która pomaga klientom zobaczyć, jak i gdzie ich maszyny są eksploatowane, zrozumieć zużycie paliwa i przeprowadzać czynności związane z wykrywaniem usterek w celu zapewnienia optymalnej wydajności.

Powerscreen był pierwszym producentem mobilnych maszyn kruszących i przesiewających, który zaoferował dogłębną telematykę maszyn, wprowadzając na rynek Powerscreen Pulse w 2013 r. W początkowym okresie generował on dużą ilość danych, ale teraz nasz system został udoskonalony, aby dostarczać informacje możliwe do wykorzystania w praktyce, z dostosowanymi raportami i sugerowanymi działaniami w celu bardziej oszczędnej eksploatacji

– wyjaśnia Neil.

Elektryfikacja jest obecnie kluczowym punktem strategii dekarbonizacji firmy Powerscreen. Oferta Powerscreen Hybrid, zaprojektowana w celu zapewnienia klientom alternatywnych opcji energetycznych do obsługi urządzeń kruszących, przesiewających i transportujących, została znacznie wzbogacona o kolejne w pełni elektryczne kruszarki i przesiewacze, jak również modele zasilane innowacyjną kombinacją oleju napędowego i energii elektrycznej. Opcje te umożliwiają klientom wybór paliwa w zależności od kosztów, lokalizacji i dostępności. Są one szczególnie korzystne dla klientów, którzy pracują na obszarze, gdzie elektryczność jest bardziej opłacalna niż olej napędowy, gdzie hałas silnika diesla jest niepożądany lub na budowach, gdzie elektryczność jest preferowanym źródłem energii.

Klienci korzystający z hybrydowych maszyn Powerscreen zasilanych z sieci byli w stanie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla na terenie zakładu o 57% na tonę wyprodukowanego materiału. Podczas gdy nasi klienci korzystający z urządzeń hybrydowych tradycyjnie pochodzą z krajów i stanów świadomych ekologicznie, gdzie ustawodawstwo lub zachęty finansowe są bardziej skoncentrowane na zielonej energii, obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania w nietradycyjnych lokalizacjach, ponieważ klienci przygotowują się do spełnienia wymagań rządowych w zakresie neutralności węglowej

– kontynuuje Neil.

Przesiewacz akumulatorowy Eco-Warrior

Firma Powerscreen nadal przewodzi w dążeniu branży do dekarbonizacji, a wyraźnym tego dowodem jest zupełnie nowa koncepcja przyszłości kruszenia i przesiewania – przesiewacz akumulatorowy Eco-Warrior. Dzięki ścisłej współpracy z technologią motoryzacyjną oraz zastosowaniu najwyższej klasy bardzo wydajnych napędów i inteligentnych systemów sterowania, przesiewacz akumulatorowy Eco-Warrior został zaprojektowany tak, aby zapewnić wydajne przesiewanie, z którego słyną maszyny Powerscreen, a jednocześnie jest modelem samodoładowującym się lub podłączanym do sieci, wyposażonym w prosty, cichy silnik bez wymagań dotyczących oczyszczania spalin. Wymagany rozmiar silnika został zmniejszony o połowę w porównaniu z hydrauliczną jednostką wysokoprężną, a zestaw akumulatorów może oznaczać pracę bez emisji spalin lub zapewniać zwiększenie mocy.

Według naszej najlepszej wiedzy jest to pierwszy na świecie przesiewacz zasilany akumulatorem, który od momentu wyprodukowania w 2019 r. spędza godziny na testach. Nadal zapewnia potężne działanie przesiewające, z którego słyną maszyny Powerscreen, a teraz badamy możliwość przeniesienia go z koncepcji do głównego nurtu – mówi Neil.

Jest niezwykle ważne, abyśmy radykalnie zmniejszyli nasz ślad węglowy, a Powerscreen ma wiele dostępnych obecnie rozwiązań, które to wspierają. Jednak nie poprzestajemy na tym – przenosimy to na kolejny poziom, kontynuując bycie pionierami w przyjmowaniu technologii, która wspiera branżę w spełnianiu wymagań rządowych przepisów dotyczących dekarbonizacji – to jest przyszłość – podsumowuje Neil.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.