[ATB] Budownictwo

Poznań: Estakada Katowicka z pozwoleniem na użytkowanie

Data publikacji:

Nie ma przeszkód, by wpuścić ruch na trasę wyprowadzającą ruch z Poznania w kierunku Katowic. Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie południowej estakady Trasy Katowickiej w Poznaniu.

Chodzi o południowy wiadukt nad ul. Inflancką oraz wiadukt południowy nad ulicami Chartowo i Żegrze wraz z obustronnymi dojazdami. Inwestycja była realizowana od marca 2015 roku.
Latem ubiegłego roku miasto zakończyło realizację estakady północnej w ciągu tej trasy. Pozwolenie na użytkowanie estakady południowej oznacza, że ruch na trasie Poznań – Katowice będzie się mógł odbywać płynnie w obu kierunkach. 
Jak poinformowano w komunikacie prasowym, w ramach inwestycji pozostały jeszcze do zakończenia roboty związane z przebudową infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowaniem terenu pod obiektami. To roboty wykraczające poza złożone wnioski o pozwolenie na użytkowanie. 
– To dobra informacja dla wszystkich kierowców. Przyczyni się do upłynnienia ruchu w mieście i z pewnością ułatwi wielu osobom wjazd i wyjazd z Poznania podczas Wszystkich Świętych – komentuje wydane zezwolenie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
Budowa estakady była konieczna ze względu na zły stan techniczny dotychczasowych konstrukcji. Pierwotnie rozważane było zburzenie wiaduktów i przeprowadzenie ruchu w poziomie gruntu. Ostatecznie zdecydowano się na rozwiązanie bardziej kosztowne, ale mniej ingerujące w zagospodarowaną przestrzeń tej części miasta. 
Inwestycja kosztowała ponad 161 mln zł. w jej sfinansowaniu pomogła dotacja z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

red

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.