[ATB] Wywiady [ATB] Aktualności

PPU Omega na targach Bauma 2022

Data publikacji:
Od prawej Marek Kropidłowski, Omega, do której należy marka XTrack.

Od prawej Marek Kropidłowski, Omega, do której należy marka XTrack.

Poniżej druga część rozmów przeprowadzonych przez redakcję atb - aktualności techniki budowlanej podczas ubiegłorocznych targów Bauma w Monachium. Prowadzone rozmowy dotyczyły samych targów oraz obecnej sytuacji rynkowej w tych trudnych ekonomicznie i politycznie czasach.

Marek Kropidłowski, Omega, do której należy marka XTrack: 

Początki PPU Omega sięgają 1989 roku, kiedy jako firma rodzinna specjalizowaliśmy się w produkcji sprzętu kontrolno-pomiarowego dla laboratoriów drogowych. W 2001 roku powstała marka XTrack i to produkty z tej gamy prezentujemy na bieżącej edycji Baumy. Obecnie XTrack działa na 27 rynkach i jest kompleksową platformą telematyczną obejmującą zaawansowane pokładowe rejestratory danych oraz oprogramowanie naszej produkcji. Otwarta architektura rozwiązania pozwala na sparametryzowanie systemu do konkretnego przypadku użycia, tu dla branży budowlanej.

Na co zwracamy szczególną uwagę gości odwiedzających nasze stoisko, to pokładowe rejestratory danych XTrack XT4Smart, za pomocą których nasi partnerzy otrzymują wgląd w szczegółowe parametry eksploatacji maszyn od lokalizacji, przez czas pracy, zużycie paliwa czy obroty silnika, po możliwość rejestracji obciążeń konstrukcji maszyny z setek czujników dla określenia jej wartości rezydualnej w momencie sprzedaży - projekt taki realizowaliśmy z grupą Fortaco.

Powyższe dane doskonale uzupełnia system rejestracji obrazu XTrack, dzięki któremu praca rejestrowana jest na nagraniach wideo dostępnych na bieżąco w chmurze XTrack. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość integracji z XTrack pokładowych wag Tamtron zabudowanych, np. na ładowarkach kołowych, kruszarkach lub taśmociągach. Dostęp do ważeń realizowany jest dzięki XTrack on-line.

Warto także wspomnieć o aplikacji mobilnej XTrack WorkMate komunikującej się przez WiFi z XT4Smart - za jej pomocą operator może zarejestrować np. obsługę ścieżki diagnostycznej maszyny oraz monitorować miejsce i czas, podpięcia / odpięcia dodatkowego osprzętu - łyżki koparki, młota udarowego lub obciążenia dźwigu. Operacje takie zapisują się zarówno w historii maszyny, jak również w historii osprzętu. Z branżą maszyn wiąże się także ściśle zagadnienie dystrybucji paliwa - tu z pomocą przychodzi samoobsługowy, zintegrowany system zarządzania rozchodem paliwa oparty o terminal paliwowy XTrack XT4, dystrybuowany m.in. przez firmę Kingspan.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.