[ATB] Nowości

Premierowe kruszarki

Data publikacji:

Fińska firma ALLU, znany producent osprzętu kruszącego i przesiewającego do maszyn budowlanych o masie od 2 do nawet 300 t, zdążyła zaprezentować podczas marcowych targów Conexpo w Los Angeles nowe łyżki kruszące ALLU Crusher. Nowe mobilne kruszarki o wysokiej wydajności zostały opracowane specjalnie na potrzeby rozbiórek, recyklingu oraz kamieniołomów i przemysłu wydobywczego.

W ramach wprowadzania na rynek nowych kruszarek ALLU na początek zaprezentowano trzy modele łyżek ALLU Crusher dedykowane do koparek o masie od 10 do 33 ton. Nowe kruszarki ALLU wyróżnia wysoka wydajność, prosta obsługa i wyjątkowa łatwość konserwacji w warunkach terenowych. Inne przyjazne dla użytkownika cechy nowych urządzeń ALLU obejmują takie funkcje i rozwiązania, jak odwracalne kruszenie (mniejsze ryzyko zablokowania czy zakleszczenia materiału, zwłaszcza zbrojonego, większa przepustowość), wbudowana w szczękę konstrukcja płyty podającej (optymalizuje przepływ przy wysokiej wydajności, zapobiega zawieszaniu się materiału), łatwa mechaniczna regulacja wielkości kruszywa wyjściowego (szybkie i bezpieczne dostosowanie do różnych wymagań), a także proste serwisowanie (kruszarka otwiera się jak skorupa małża, co umożliwia łatwą i szybką wymianę zużywających się części).

– Wprowadzając na rynek nową linię produktów, uzupełniamy nasze dotychczasowe portfolio i reagujemy na potrzeby klientów. Dotychczasowa seria ALLU Transformer oferuje wyjątkową wydajność w wypadku miękkiego kamienia itp. materiałów, natomiast gama ALLU Crusher została zaprojektowana do przetwarzania twardego kamienia i recyklingu materiałów rozbiórkowych – mówi Jeroen Hinnen, wiceprezes ds. sprzedaży Grupy ALLU.

Praca kompleksowa

Oprócz nowych modeli Crusher, firma ALLU zaprezentowała również innowacje w seriach Transformer i Pocessor. Łyżki Transformer DL, D i M działają kompleksowo, wykonując kilka czynności jednocześnie, takich jak przesiewanie, kruszenie, mieszanie, napowietrzanie i ładowanie, co przekłada się na wydajność. Recykling odpadów bezpośrednio na placu budowy zmniejsza koszty transportu i opłaty za składowanie, zwiększając w ten sposób rentowność firmy.

Skracając obieg materiałów łyżki ALLU są dzięki temu również bardziej przyjazne dla środowiska - ponowne wykorzystanie materiału zamiast wywożenia oznacza mniejsze zużycie paliwa. Każda łyżka Transformer ALLU przekształca zatem maszynę nośną (koparka, ładowarka kołowa, miniładowarka) o masie od 2 do 160 t w mobilny, wielofunkcyjny system przetwarzania materiału.

Mocna stabilizacja

Inne produkty ALLU wzbudzające zainteresowanie to osprzęty Processor do stabilizacji masy, w tym gruntu. Zamontowany na koparce ALLU Processor jest w stanie przenikać różne trudne materiały oraz skutecznie je mieszać i stabilizować. Przy pomocy tego urządzenia glina, muł, torf, błoto, osad czy zanieczyszczona gleba mogą zostać zestalone, tworząc podłoże o zupełnie innej nośności. Dostępne w dwóch rozmiarach ALLU Processory napędzane są przez układ hydrauliczny koparki. Podczas pracy odpowiednie środki wiążące (spoiwa) lub chemiczne są podawane przez rurę o średnicy 80 mm i wtryskiwane przez dysze między bębnami mieszającymi.

Więcej opcji przesiewania

ALLU jako pionier segmentu osprzętu do przesiewania opracował opatentowane ostrza TS, stosowane w kruszarkach i przesiewaczach tej marki, które dzięki nowym wariantom noży i bijaków oferują więcej opcji przesiewania i wyznaczają nowe standardy jakości i wydajności w tym zakresie. Poza tym wysoka zdolność samooczyszczania elementów roboczych, zapobiegająca zablokowaniu łyżki (ALLU Non-Clogging-Structure) zapewnia niezrównaną wydajność nawet w wilgotnym materiale.

Bębny ALLU TS są zbudowane z bijaków, które obracają się między grzebieniami sitowymi, a rozmiar produktu końcowego określa odległość między grzebieniami. Dzięki możliwości przestawienia grzebieni uzyskuje się różne drogi przesiewu. Bębny TS są dostępne z dwoma różnymi typami elementów roboczych: standardowymi ostrzami do przesiewania oraz ostrzami toporowymi, gdy wymagany jest efekt kruszenia lub rozdrabniania. Dostępne rozmiary ostrzy to 16/32 mm, 25/50 mm i 35 mm. Najnowsze rozwiązanie zestawu TS umożliwia uzyskiwanie trzech różnych frakcji z tej samej jednostki roboczej.

Nowa aplikacja mobilna

Firma ALLU opracowała również nową wersję aplikacji mobilnej przeznaczonej do użytku z łyżkami ALLU Transformer, która dostarcza inteligentne cyfrowe rozwiązanie zapewniające uzyskanie dokładnych informacji dotyczących bezpiecznych operacji w miejscu pracy, maksymalizując tym samym wykorzystanie osprzętu.

Wykorzystując technologię Internetu Rzeczy, aplikacja ALLU dostarcza informacji na temat godzin pracy i właściwego kąta nachylenia. W celu zachowania maksymalnej wydajności na budowie oraz zminimalizowania czasu przestoju sprzętu, aplikacja ALLU w oparciu o zebrane dane, dostarcza również informacji w zakresie konserwacji i wymiany części zamiennych. Poza tym zawiera także instrukcje bezpiecznych metod pracy osprzętem firmy ALLU.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 05/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.