[ATB] Budownictwo

Problemy z włoskimi wykonawcami

Data publikacji:

420 km nowych dróg ekspresowych oraz 37 km autostrady A1 jest zaplanowanych do oddania w tym roku. GDDKiA ma jednak coraz większe problemy z włoskimi firmami.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", po ogłoszeniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w styczniu planów otwarcia nowych odcinków w tym roku,rozpoczęły się problemy ze strony włoskich firm.

W lutym pojawiły się sygnały o problemach z firmą Pizzarotti. Wiadomo już, że do końca roku nie wybuduje kilku odcinków drogi S5 w woj. kujawsko-pomorskim, jak jest zapisane w umowach z GDDKiA.

Większym problemem jest jednak firma Salini, która nie tylko ma już wielomiesięczne opóźnienia na kilku odcinkach, ale także nie płaci podwykonawcom, a na GDDKiA próbuje wymusić dodatkowe setki milionów złotych.

W miniony czwartek odbyło się spotkanie GDDKiA z Salini i 30 jej podwykonawcami. Szef Salini Polska miał powiedzieć, że podwykonawcy otrzymają swoją zapłatę, jeśli GDDKiA wypłaci dodatkowe pieniądze. Podwykonawcy są jednak sceptyczni.

Kolejnym problemem jest firma Astaldi, która po kłopotach na swoim rynku popadła w niewypłacalność co negatywnie odbiło się na przebiegu realizacji kontraktów. W lutym przejęcie konkurenta zaproponowała Salini.

Źródło:money.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.