[ATB] Nowości Dynapac

Proces pod pełną kontrolą z układarką Dynapac City Paver

Data publikacji:

Drogi wewnętrzne, ścieżki rowerowe i drogi wiejskie wymagają kompaktowej maszyny o wszechstronnym zastosowaniu i bezkompromisowej jakości. Układarka Dynapac City Paver zapewnia szerokość roboczą od 0,7 do 4,7 m oraz wydajność 350 t/h i oddaje szeroki zakres opcji, umożliwiających dostosowanie do potrzeb klienta.

Klient może wybierać między konwencjonalną maszyną sterującą a systemem kontroli PaveManager 2.0, opartym na magistrali CAN i oferującym wiele zautomatyzowanych funkcji. Maszyna może być konfigurowana jako maszyna kołowa lub gąsienicowa.

Niezwykle ekonomiczny

Klienci coraz częściej starają się obniżyć koszty swojej działalności poprzez świadomy dobór sprzętu. Kompaktowe maszyny mają na tym polu ogromną przewagę. Rozsądny wybór sprzętu o doskonałym dopasowaniu do zastosowań zmaksymalizuje zysk operacyjny i obniży koszty do minimum. Układarka Dynapac jest dobrym wyborem, ponieważ zapewnia takie same rezultaty, jak duże układarki w zakresie szerokości roboczych, przy znacznych korzyściach finansowych. Oszczędności obejmują zarówno koszty transportu, jak paliwa, czy tańsze części ulegające zużyciu.

Niezawodna moc

Układarka Dynapac jest - zdaniem producenta - najbardziej wydajną maszyną w swojej klasie. Plusem jest bez wątpienia efektywny silnik firmy Deutz o mocy 54 kW, charakteryzujący się bardzo dobrym stosunkiem mocy do tempa układania - oszczędność paliwa nawet o 7%. Dopełnieniem całości jest napęd hydrostatyczny z najnowocześniejszą mobilną elektroniką.

Układanie pod kontrolą

Inteligentny system sterowania Dynapac gwarantuje bezproblemowe monitorowanie całego procesu układania w celu zapewnienia zoptymalizowanego przepływu pracy. Seria SD wyposażona jest PaveManager 2.0, który oferuje niezrównaną kontrolę i ogląd sytuacji w układaniu nawierzchni. Wiele regulacji dokonanych za pomocą pilota zdalnego sterowania można również wykonać z pulpitu nawigacyjnego i odwrotnie. Pilot rozpoznaje wszystkie urządzenia poziomujące od MOBA. Sprzęt sam się konfiguruje i może być używany po obu stronach układarki. Zarówno pulpit nawigacyjny, jak i zdalne sterowanie oferują kolorowe wyświetlacze, intuicyjne menu i funkcje. Symbole i obrazy ułatwiają obsługę i są identyczne jak w przypadku serii SD2500.

Inteligentna mobilność

W przypadku układania nawierzchni miejskich mobilność ma kluczowe znaczenie. Maszyna firmy Dynapac jest szybka i łatwa w obsłudze. Wyposażono ją w wiele inteligentnych systemów. Dzięki SetAssist operator układarki jest gotowy do ponownego układania za jednym naciśnięciem przycisku.

Komfort operatora

Produkty Dynapac zawsze zapewniają ergonomiczne, wysokiej klasy miejsce pracy. Układarki realizują koncepcję wysuwanej platformy z dwoma przesuwnymi stanowiskami siedzisk. Dzięki temu pomysłowi kabina oferuje dodatkowe miejsce dla operatora. Ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi zapewnia rozsuwany dach. Na życzenie dostępny jest system odsysania oparów.
Miejskie i duże układarki Dynapac wyposażone są w ten sam system HMI (człowiek-maszyna). Jednolity wygląd z tymi samymi zasadami działania ułatwia operatorom obsługiwanie całej gamy układarek Dynapac.

Model V3500

Oferta układarek do nawierzchni miejskich wykorzystuje sprawdzone, wiodące w branży rozwiązania. Model V3500 jest wyjątkowo stabilny dzięki wytrzymałemu, dwururowemu systemowi przedłużania, który zapewnia najlepszą w swojej klasie stabilność. Jastrych jest gotowy do pracy z wykorzystaniem PaveManager 2.0, który zapewnia precyzyjne i wygodne układanie nawierzchni. Osłony boczne są łatwe w regulacji i posiadają wszystkie okablowania czujników i pilotów zintegrowanych z ramą. Model V3500 jest dostępny tylko z systemami wibracyjnymi lub podbijania. Wylewkę można podgrzewać elektrycznie lub gazowo.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.