[ATB] Aktualności Haulotte

Program regeneracji używanych podnośników koszowych Haulotte

Data publikacji:
Program regeneracji używanych podnośników koszowych Haulotte

Firma Haulotte, wiodący europejski producent podnośników koszowych, przechodzi na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Zaangażowanie grupy w bardziej zrównoważony rozwój wyraża pierwszy program producenta w Europie, poświęcony regeneracji używanych podnośników koszowych.

Program nazwany „Restart by Haulotte” został stworzony, aby wypełnić rynkową lukę pomiędzy tradycyjnym rynkiem maszyn używanych, gdzie podnośniki koszowe są sprzedawane bez gwarancji, a ofertą zupełnie nowego sprzętu. Taki model biznesowy to same korzyści. Dla środowiska bo generujemy mniej odpadów i zmniejsza się ślad węglowy produktu, a dla klientów oznacza to wybór wysokiej jakości regenerowanego sprzętu, dostępnego od ręki i to w rozsądnej cenie.

Regeneracja na profesjonalnym poziomie

Realizacja programu Restart wymagała przygotowania odpowiedniego zaplecza logistycznego. W tym celu firma Haulotte przekształciła swoją francuską fabrykę w L'Horme w prawdziwe centrum regeneracji. To pierwszy, europejski obiekt tego typu. Zlokalizowany został pod zadaszoną powierzchnią 3000 m2, oparty jest o specjalistyczny park maszynowy, nowoczesne wyposażenie oraz wiedzę techniczną zespołu Haulotte. Maszyny poddawane regeneracji przechodzą precyzyjnie opracowaną ścieżkę technologiczną. W jej skład wchodzą procesy takie jak testowanie i szczegółowa inspekcja, diagnostyka, następnie odbywa się właściwa regeneracja, zgodna ze specyfikacją producenta. Ponad 50 punktów kontrolnych gwarantuje niezawodność regenerowanych podnośników oraz pełne bezpieczeństwo dla ich przyszłych użytkowników.

Trzy poziomy regeneracji

Firma Haulotte opracowała trzy pakiety regeneracyjne w zależności od potrzeb użytkownika oraz budżetu jakim dysponuje. Wydawany na końcu procesu certyfikat potwierdza, że ​​maszyna jest zgodna z przepisami obowiązującymi w momencie jej produkcji.

Platformy w wieku maksymalnie 15 lat, według programu Verified są dokładnie sprawdzane i przywracane do ustawień fabrycznych. Maszyny do 10 lat oprócz operacji objętych programem Verified mają dodatkowy pakiet Certified, w którym części związane z bezpieczeństwem zostają wymienione na nowe. Wszystkie elementy bliskie awarii są naprawiane lub wymieniane. Pakiet obejmuje też częściowe modyfikacje kosmetyczne wykonywane w celu odświeżenia maszyny.

W momencie dostawy obowiązuje trzymiesięczna gwarancja. Najmłodsze platformy, do 6 lat otrzymują ofertę Premium czyli pakiet Certified+. Uzupełnia on operacje wykonywane w programach Verified i Certified o nowe baterie. Zużyte komponenty są zastępowane nowymi częściami Haulotte. Maszyny są również profesjonalnie malowane w kabinie lakierniczej i posiadają  sześciomiesięczną gwarancję.

Podsumowując temat należy stwierdzić, że program „Restart by Haulotte” to dobry kierunek rozwoju firmy i realna alternatywa dla zakupu nowych maszyn, od przegubowych podnośników wysięgnikowych, masztów pionowych i podnośników nożycowych, aż  po podnośniki teleskopowe. Niższy koszt zakupu oraz pro środowiskowy charakter na pewno przyciągnie nowych klientów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.