[ATR] Aktualności Pronar

Pronar nie zmienia kursu na rozwój

Data publikacji:

Mimo pandemii koronawirusa podlaski gigant techniki rolniczej i komunalnej nie zwalnia tempa.

Wdrożone zostały wszelkie niezbędne środki, aby zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie ponad 2 tysięcy pracowników spółki, jak również zabezpieczyć płynność produkcji, dzięki czemu odbiorcy i partnerzy handlowi mogą liczyć na dostawy zamówionych komponentów, niezależnie od tego w jakiej części globu się znajdują.

Stabilność podstawą rynkowej przewagi

Nie bez przyczyny ekonomiści twierdzą, że prawdziwą siłę przedsiębiorstw możemy poznać w czasach kryzysu. Systematycznie budowana przez ponad trzy dekady baza produkcyjna Pronaru w połączeniu z ciągłym inwestowaniem w swoich pracowników pozwoliła na szybkie dostosowanie się do nowych obostrzeń jakie koronawirus narzucił pracodawcom. Fabryki w Narwi, Narewce, Siemiatyczach, Strabli, Hajnówce oraz filia w Białymstoku pracują obecnie bez przestojów. Produkcja odbywa się w systemie trzyzmianowym, włączając w to przerwy na niezbędną konserwację urządzeń. Zadbano też o utworzenie składów buforowych u dostawców, aby zabezpieczyć płynność dostaw niezbędnych do produkcji komponentów. Szczególnie procentuje teraz konsekwentna polityka firmy, która od lat stawia na produkcyjną samowystarczalność, a co za tym idzie niezależność od rynkowych zawirowań. Oparcie działalności na własnych podzespołach (pneumatyka, hydraulika, burty, osie, ramy, tworzywa sztuczne) przekłada się nie tylko na szeroką dostępność maszyn, ale też płynność dostaw wysyłanych na cały świat felg i kół. Bez zakłóceń działa też Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy, gdzie technolodzy i konstruktorzy nieustannie pracują nad nowymi projektami i wdrożeniami.

Pewny pracodawca na każdy czas

Utrzymanie kursu na ciągły rozwój nie byłoby możliwe, gdyby nie codzienne zaangażowanie pracowników spółki. Jej zarząd i kadra kierownicza podjęły szybkie i skuteczne działania mające na celu zapewnienie pracownikom maksymalnej ochrony w dobie pandemii. Dowodząc tym samym, że społeczna odpowiedzialność biznesu to dla Pronaru istotny czynnik stojący za każdą podejmowaną na co dzień decyzją. Liczną firmową kadrę tworzą dziś wysokiej klasy specjaliści, począwszy od spawaczy, ślusarzy czy lakierników, poprzez inżynierów i konstruktorów, a na kadrze menadżerskiej kończąc. Wielu z nich związało się z Pronarem od początku zawodowej kariery, a firma dochowała wszelkich starań aby zainwestować w ich potencjał. Konsekwentne działanie na rzecz rozwoju pracowników zbudowało przez lata markę Pronaru jako „kuźni kadr”, której drzwi dla najlepszych absolwentów uniwersytetów i uczelni technicznych są cały czas otwarte. Stabilna pozycja rynkowa, orientacja na stałe doskonalenie zawodowe oraz infrastruktura (od zaplecza socjalnego w postaci stołówek, aż po rozbudowywaną strukturę lotniczą) to solidne argumenty w ręku firmy, które warto wziąć pod uwagę szukając pewnego pracodawcy na każdy czas. Ponad trzydzieści lat inwestycji w zaplecze technologiczne i stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników znalazło swoje odzwierciedlenie w postaci pozycji niekwestionowanego lidera pośród polskich producentów, którego maszyny pracują każdego dnia także w ponad 70 innych krajach na świecie. I mimo niełatwych dla wszystkich czasów wiele wskazuje na to, że Pronar swoją pozycję rynkową zachowa, co warto mieć na uwadze nie tylko przy wyborze rozwiązań służących usprawnieniu codziennej pracy, ale również planowaniu zawodowej kariery.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.