[ATB] Technika Pronar budowlane

Pronar - Wielozadaniowy przesiew

Data publikacji:

Mobilne przesiewacze bębnowe marki Pronar można z powodzeniem wykorzystać za-równo do oczyszczania, jak i mieszania różnego rodzaju ziemi oraz gleby. Dzięki temu otrzymuje się podłoże o określonych parametrach np. z podwyższonym pH, mniejszą lub większą wilgotnością, o właściwym stopniu żyzności czy z wyodrębnionymi gatunkami żwirów do zastosowań budowlanych.

Przesiewacze polskiego producenta transportują wsad za pomocą przenośnika taśmowego, z kosza zasypowego do bębna przesiewającego. Bęben przesiewaczy, którego wymiana trwa zaledwie 15 minut (bez specjalistycznych narzędzi) jest perforowany zależnie od przesiewanego materiału. Transportuje on wsad w kierunku tylnego przenośnika taśmowego. W tym czasie drobne frakcje przedostają się przez otwory w bębnie i spadają na przenośnik taśmowy, znajdujący się pod bębnem. Następnie podajniki (poprzeczny i boczny) transportują je na pryzmę. To, co nie zostanie przesiane, wypada z bębna na tylny podajnik i jest transportowane na drugą pryzmę. Dodatkowo po przesianiu istnieje możliwość odseparowania metali żelaznych.

Na renomowanych komponentach
Każdy model posiada wysokoprężny silnik, którym napędzany jest zespół pomp hydraulicznych odpowiedzialnych za funkcje przesiewacza. Nad całością czuwa centralny panel sterowania informujący na bieżąco o stanie maszyny. Przesiewacze bębnowe z linii MPB są maszynami w pełni mobilnymi. Homologacja umożliwia rejestrację każdego modelu jako specjalnej przyczepy ciężarowej, która może poruszać się z prędkością nawet 100 km/h (bez dodatkowych zezwoleń). Dzięki modułowej budowie i bogatemu wyposażeniu standardowemu, maszyny nadają się do wielu zadań. Natomiast wielość opcji dodatkowych, jak np. krata nad koszem zasypowym, pilot centralnego sterowania czy separatory magnetyczne pozwala na skonfigurowanie przesiewacza według indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Warto zaznaczyć, że w konstrukcji maszyn zastosowano komponenty renomowanych producentów: hydraulikę Danfoss, dieslowskie silniki Deutz lub Caterpillar czy centralny układ smarowania Groeneveld.

Różna wydajność, ta sama jakość

Pronar produkuje cztery modele mobilnych przesiewaczy bębnowych (MPB 14.44, 18.47, 20.55 i 20.72). Wszystkie posiadają zbliżoną budowę oraz system działania. Poszczególne modele różnią się wielkością bębnów - od 4,4 do 7,2 m długości i od 1,4 do 2 m średnicy oraz wydajnością, która może sięgać nawet do 150 m³/h.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.