[ATB] Technika

Prosty i niezawodny sprzęt w dobrej cenie od Nex Group

Data publikacji:
Prosty i niezawodny sprzęt w dobrej cenie od Nex Group

Firma Nex Group specjalizuje się w sprzedaży budżetowych urządzeń technicznych o solidnej konstrukcji. Jej produkty dostępne są niemal na całym europejskim rynku, ponadto Nex stale uzupełnia swój asortyment i dostosowuje go tak, aby spełniał wymagane standardy. Dystrybutorzy produktów Nex wspomagają swoich klientów nie tylko w wyborze optymalnego sprzętu, świadczą również usługi serwisowe oraz ułatwiają zdobycie finansowania.

Firma Nex funkcjonuje na naszym rynku od 4 lat, jej oferta sprzętowa obejmuje koparki, ładowarki, wozidła oraz dodatkowy osprzęt do maszyn, taki jak np. łyżki, chwytaki czy wiertnice oraz różnej wielkości najazdy aluminiowe. Maszyny Nex to sprzęt klasy mini, montowany już nie tylko w Chinach, ale od zeszłego roku również na Litwie. Ambicją firmy na przyszłość jest również produkcja maszyn w Polsce. Wszystkie produkty Nex objęte są gwarancją, a serwis można wykonywać w kilku oddziałach dystrybucyjnych w Polsce, możliwy jest także w wersji mobilnej u klienta. Dostęp do części jest przy tym stale zapewniony, nie ma więc problemów z większymi przestojami w warsztacie. W poniższym zestawieniu przedstawiono przykładowe maszyny firmy Nex.

Dobre przykłady

Minikoparka N12 o masie 1200 kg pomimo swoich niewielkich gabarytów oferuje głębokość kopania 2 m, zasięg kopania na poziomie gruntu 2,85 m oraz maksymalną wysokość wyładunku 1,85 m. Jej jednostką napędową jest japoński silnik marki Yanmar o niewielkiej pojemności 0,854 l. Prędkość poruszania się maszyny wynosi 1,5 km/h. Standardowa łyżka ma pojemność 0,025 m³, dostępny jest oczywiście dodatkowy firmowy osprzęt Nex. Trwałe komponenty, proste i ekonomiczne rozwiązania serwisowe minimalizują okresy konserwacyjne, zapewniając wysoką produktywność koparki.

W kategorii ładowarek Nex oferuje swoim klientom model N120 o całkiem niezłych parametrach. Jest to zwinna, mała ładowarka, która sprawdzi się zarówno w trudno dostępnych miejscach z przeszkodami terenowymi, jak i w budynkach inwentarskich. Co ważne, jej zaawansowane zawieszenie na podwójnym przegubie wahliwym zapewnia większe bezpieczeństwo podczas pracy. Ładowarka napędzana jest wytrzymałym i sprawdzonym japońskim silnikiem Yanmar 3TNV88 o mocy 19,6 kW. Prędkość poruszania się wynosi maksymalnie 20 km/h.

Układ hydrauliki wyposażono w dwie niezależne pompy. Główna - zębata zapewnia przepływ hydrauliczny 42 l/min i ciśnienie maksymalne w układzie 200 barów. Czas cykli roboczych to: wznoszenie ramienia 3 s, wysyp z łyżki 0,5 s, opuszanie ramienia 3 s, całość zajmuje ok. 7 s.
Wozidło budowlane NEX N100D 4X4 o ładowności 1000 kg posiada napęd na 4 koła. Sercem maszyny jest silnik Yanmar 3TNV88 o mocy 19 kW. Pojazd jest bardzo mobilny, porusza się z prędkością maksymalną w przód i tył 15 km/h, skrzynia ładunkowa może wykonać obrót o 180º, a promień skrętu wozidła to ok. 2,25 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.