[ATB] Nowości

Prototyp na Baumie

Data publikacji:

Firma Liebherr zaprezentowała na targach Bauma 2019 prototyp koparki kołowej A 913 Compact Litronic, która dostępna w sprzedaży ma być w połowie 2020 roku. Koparka ta będzie zgodna z normą emisji spalin Stage V, jej masa robocza wynosi od 13,8 do 15,5 t. Dzięki elastycznemu podwoziu z napędem na wszystkie koła i trybem ruchu kraba maszyna ta łączy w sobie wyjątkową zwrotność i duży udźwig.

Nowa koparka A 913 Compact wyposażona jest w wydajny silnik o mocy 95 kW/129 KM. Silnik ten osiąga swoją maksymalną moc przy niskich prędkościach obrotowych, przez co jego komponenty są chronione i mają dłuższą żywotność. Opracowany przez Liebherr system LPE (Liebherr Power Efficiency) reguluje wszystkie procesy zarządzania energią w maszynie. Aktywna interwencja w układ sterowania silnikiem, regulacja kąta wychylenia pompy hydraulicznej i prędkości obrotowej silnika zapewniają optymalną wydajność elementów napędu w każdej sytuacji roboczej. Spełnienie norm emisji spalin możliwe jest poprzez połączenie działania katalizatora oksydacyjnego DOC, filtra cząstek stałych DPF i układu SCR. Wspólnie taki układ skutecznie zmniejsza emisję spalin i chroni środowisko.

Prototyp nowej koparki kołowej A 913 Compact Litronic posiada podwozie o szerokości 2550 mm z wysięgnikiem z tyłu i lemieszem z przodu. Wysięgnik o długości 4,65 m ma możliwość regulacji, a ramię o długości 2,25 m posiada całkowicie zautomatyzowany systemem szybkozłącza Liebherr Likufix.

Zwinna koparka

Jedną z zalet koparki A 913 Compact jest wyjątkowa zwrotność i możliwość prac nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach. Dzięki napędowi na cztery koła, kąty skrętu przedniej i tylnej osi są włączane w przeciwnych kierunkach, tak że podczas obrotu wymagany jest bardzo mały promień skrętu. W trybie ruchu kraba kąty skrętu przedniej i tylnej osi działają w ten sam sposób. W rezultacie maszyną można poruszać się na boki. Opcjonalne dostępne są błotniki ograniczające zabłocenie koparki i zapobiegające uszkodzeniom mechanizmu obrotowego wieżyczki.

Kabina operatora umożliwia wygodną i bezpieczna pracę poprzez dostępny w standardzie składany podłokietnik, intuicyjne środowisko pracy, automatyczny hamulec roboczy, automatyczny cylinder blokujący oś i możliwość obsługi wysięgnika koparki bez konieczności zmiany uchwytu. Bezpieczeństwo można dodatkowo zwiększyć dzięki systemowi kamer 360° Skyview, zamontowanych na nadwoziu. Prace konserwacyjne i serwisowanie są możliwe z poziomu gruntu za sprawą dużej pokrywy silnika  otwieranej po prawej stronie maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.