[ATB] Technika

Przegląd nowych rozwiązań na rynku koparko-ładowarek

Data publikacji:

Innowacyjne rozwiązania na rynku maszyn budowlanych mają z jednej strony coraz bardziej ułatwiać pracę i poprawiać jej wydajność, z drugiej są również sposobem na przyciągnięcie klienta. Czołowi producenci co roku wprowadzają nowe usprawnienia w istniejących seriach maszyn oraz wdrażają zupełnie nowe koncepcje. W niniejszym opracowaniu podano to, co najnowszego mają do zaoferowania producenci koparko-ładowarek.

Case CE

Firma Cace Construction Equipment na ubiegłrocznych targach Bauma przedstawiła swój prototyp koparko-ładowarki z ułatwionym dostępem także dla osób, które mają problemy z poruszaniem się, po to, aby każdy pracownik mógł być operatorem maszyn tej marki. Podstawowym udogodnieniem należącej do koncernu CNH firmy jest doczepiana konstrukcja podnośnika - windy, która umożliwia łatwe zajęcie pozycji w kabinie operatora przez osobę niepełnosprawną. Działanie systemu jest bardzo proste w obsłudze. Najpierw pracownik zajmuje miejsce siedzące na platformie wysięgnika i za pomocą specjalnego dżojstika manewruje zewnętrznym siedzeniem w taki sposób, aby podnieść je do właściwej kabiny  operatora, gdzie przesiada się na swoje miejsce pracy. Następnie siedzenie pomocnicze wraz z wysięgnikiem wraca do położenia pierwotnego. Zewnętrzna winda jest składana, gdy nie jest używana i nie ma żadnego wpływu na działanie koparko-ładowarki. Ponadto koparko-ładowarkę można dodatkowo ulepszyć dzięki zastosowaniu wyłącznie ręcznych elementów sterujących w kabinie. Operatorzy, którzy nie są w stanie używać pedałów nożnych, mogą nadal dzięki temu mieć pełną kontrolę nad maszyną. Prezentowana w prototypowej koparko - ładowarce technologia może zostać zaimplementowana również do innych maszynach firmy Case CE.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 02/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.