[ATB] Technika

Przegląd oferty rozdrabniaczy Kuhn

Data publikacji:
Przegląd oferty rozdrabniaczy Kuhn

Szybkie przekształcenie materii organicznej w próchnicę czy to na polu, w ogrodzie, czy na łąkach, pomaga w zwalczaniu chwastów i szkodników. Zapobiega także szerzeniu się chorób roślin. Z tego powodu mechaniczne rozdrabnianie resztek roślinnych i równomierne ich rozrzucenie jest zabiegiem tak ważnym, a do jego realizacji doskonale nadają się rozdrabniacze bijakowe, będące w ofercie firmy Kuhn.

Rozdrabniacze bijakowe Kuhn to maszyny bardzo uniwersalne, które przeznaczone są do prac na terenach rolniczych, w parkach, ogrodach, a także na użytkach zielonych, do wykaszania zarośli i pielęgnacji łąk. Dostępne w różnych wariantach, szerokościach roboczych i opcjach wyposażenia, spełnią wymagania każdego użytkownika.

Małe i wydajne rozdrabniacze serii TL

Dla utrzymania parków i ogrodów sprawdzą się niewielkie rozdrabniacze serii TL, które występują w trzech szerokościach roboczych: 1,2/1,46/1,78 m. Ze względu na niewielką masę od 150 do 205 kg nie wymagają dużej mocy ciągnika. Ich zapotrzebowanie na moc na przekładni wynosi maksymalnie 25 KM, wał odbioru mocy powinien zapewniać prędkość obrotową 540 obr./min. Rozdrabniacze TL zostały dostosowane do 3-punktowego systemu zawieszenia kategorii I lub 1N.

Modele 150 i 180 mogą być wyposażone w zaczep z przesunięciem bocznym. Układ roboczy w serii TL zawiera pojedynczy rotor o średnicy 366 mm, do tego 24/30/36 przegubowych noży i jeden prosty przeciwnóż. Prędkość liniowa narzędzi wynosi 44,2 m/s. Regulacja wysokości rozdrabniania odbywa się poprzez wał kopiujący o średnicy 90 mm. Samoczyszczący się wał jest przesunięty w kierunku rotora. Ważne jest to, iż rozdrobniony materiał wyrzucany jest ponad wałem, przez co nie występuje efekt wgniatania w podłoże i rozkład materii jest szybszy.

Profesjonalne seria BKE do utrzymania użytków zielonych

Rozdrabniacze serii BKE dostępne są w pięciu szerokościach roboczych - od 1,53 do 2,5 m. Przy masie własnej od 470 do 710 kg wymagają mocy na przekładni od 50 do 75 KM. Rozdrabniacze BKE mogą być wyposażone w dwa typy zaczepu. Można tutaj wybrać dwupozycyjny sztywny zaczep lub zaczep z hydraulicznym przesunięciem bocznym. Agregacja z ciągnikiem odbywa się poprzez 3-punktowy zaczep kat. I lub II, sztywny z dwiema pozycjami lub z hydraulicznym przesunięciem.

Elementami układu roboczego są rotor o średnicy 425 lub 450 mm, od 18 do 28 noży młotkowych, noże uniwersalne typu Y w liczbie od 36 do 56 sztuk oraz pojedynczy, prosty przeciwnóż, montowany śrubowo. Prędkość liniowa narzędzi w zależności od wybranej wersji rozdrabniacza wynosi od 49 do 51,8 m/s. Regulacja wysokości roboczej odbywa się poprzez wał kopiujący o średnicy 160 mm, z demontowanymi lub sztywnymi końcówkami lub przez skrętne koła. Seria BKE wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością, w opcji można zamówić 4 mm przykręcaną, stalową blachę wzmacniającą, która chroni obudowę przed ciałami obcymi i zmniejsza zużycie maszyny. Dwurzędowe łożyska wału przystosowane są do intensywnego użytkowania, koszty serwisowania rozdrabniacza są minimalne.

Seria BAV - wysoka jakość rozdrabniania

Rozdrabniacze rotacyjne BAV przeznaczone są do cięcia trawy i zarośli z gałęziami o średnicy do 25 mm. Dostępne są w szerokościach roboczych 1,2; 1,5 i 1,72 m, są łatwe w obsłudze, a ich trapezowy kształt obudowy ułatwia manewrowanie wokół przeszkód, zapewnia też dokładne podnoszenie resztek roślinnych z podłoża i ich optymalne rozdrobnienie. Przy masie własnej 215 lub 260 kg wymagają mocy na przekładni 45 KM. Agregacja z ciągnikiem jest możliwa poprzez zaczep kat.I. Rozdrabniacze wyposażono w dwa noże z samoostrzącymi się krawędziami, wysokość cięcia jest regulowana w zakresie od 25 do 150 mm. Stałą wysokość koszenia zapewnia zaczep w pozycji pływającej, który dostosowuje się do podłużnych zmian w ukształtowaniu terenu.

Uniwersalna seria PRO

Frontalne rozdrabniacze serii PRO przystosowane są do intensywnej pracy, także na nierównym, górzystym terenie. Sprawdzą się podczas prac związanych z utrzymaniem terenów rolniczych lub zielonych, wykaszaniu poboczy i zarośli, pielęgnacji łąk itd. W serii PRO dostępne są dwa modele o masie własnej 465 i 535 kg oraz szerokości roboczej 1,75 i 2,1 m. Rozdrabniacze PRO są przystosowane do współpracy z ciągnikami specjalistycznymi Reform i AEBI, agregacja odbywa się poprzez wyśrodkowany, 3-punktowy zaczep kat. I i II. Ograniczony zwis zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru i w ten sposób większą stabilność nawet w trudnych warunkach terenu. Rozdrabniacz może być standardowo wyposażony w jedno- lub dwukierunkowy napęd rotora.

Wykorzystywany może być tutaj napęd WOM 540 lub 1000 obr./min. Przy napędzie 540 rotor o średnicy 470 mm uzyskuje prędkość 2232 obr./min, w wersji 1000 odpowiednio 2285 obr./min. Manualne odwrócenie kierunku obrotów rotora pozwala dostosować maszynę do każdego rodzaju rozdrabnianego materiału. Zapotrzebowanie na moc przekładni wynosi 60-70 KM. Układ roboczy wyposażono również w 72 lub 84 przegubowe noże Y oraz 1 przeciwnóż. Regulację wysokości roboczej zapewnia wał kopiujący z demontowanymi końcówkami o średnicy 160 mm. 

Seria PRO wyróżnia się wysoką wytrzymałością podczas intensywnego użytkowania. Zastosowane podzespoły takie jak przekładnia dostosowana do maksymalnej mocy ciągników 150 KM, wytrzymały potrójny pas napędowy, boczne płozy oraz wzmocniona konstrukcja z wysokogatunkowej stali Domex gwarantują długi okres bezawaryjnego użytkowania oraz niskie koszty utrzymania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.