[ATB] Aktualności

Przejęcie Marble Robot

Data publikacji:

Firma Caterpillar ogłosiła, iż przejęła wybrane aktywa i zatrudniła pracowników z firmy Marble Robot, z siedzibą w San Francisco (USA). Przedsiębiorstwo to zajmuje się robotami i autonomicznymi rozwiązaniami technologicznymi.

Przejęcie to stanowi część strategii firmy Caterpillar w zakresie automatyzacji i autonomizacji i świadczy o jej zaangażowaniu, w tworzenie nowej generacji rozwiązań podwyższających komfort pracy. Caterpillar planuje wykorzystać głęboką wiedzę specjalistyczną nowego zespołu, aby wprowadzić skalowalne rozwiązania odpowiadające na zmieniające się potrzeby przemysłu budowlanego, kamieniołomów, przemysłu czy wysypisk śmieci.

W skład nowego zespołu wchodzą czołowi pracownicy z dużym doświadczeniem w branży robotyki. Caterpillar zamierza wykorzystać w pełni zintegrowaną technologię autonomii pokładowej zespołu - w tym lokalizację i planowanie - aby nadal dostarczać klientom inteligentne, bezpieczne, bardziej wydajne i opłacalne rozwiązania  w tym zakresie.

– Jesteśmy podekscytowani możliwością dołączenia do zespołu autonomizacji w Caterpillar – powiedział Kevin Peterson, były dyrektor generalny Marble, obecnie technolog Caterpillar. – Pod wieloma względami jest to dla mnie zakończenie pełnego koła. Miałem zaszczyt pracować z firmą Caterpillar na początku mojej kariery w Carnegie Mellon, gdy wspierała rozwój pierwszej generacji oprogramowania do pojazdów do samodzielnej jazdy. Teraz, wraz z przejęciem zespołu Marble, wspólnie będziemy napędzać kolejną generację rozwiązań do samodzielnej jazdy dla klientów Caterpillar w branży budowlanej, kamieniołomowej, przemysłowej i odpadów.

Caterpillar jest dobrze przygotowany do rozwoju usług w oparciu o dużą bazę pracujących urządzeń czy też dziesięciolecia doświadczeń w zakresie produktów, usług i zastosowań. Firma będzie nadal inwestować w nowe technologie, takie jak automatyzacja i autonomia pracy, w celu wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

– Nasi klienci potrzebują najlepszych rozwiązań do prowadzenia efektywnej pracy - wyższej produktywności operatorów, niższych kosztów operacyjnych i większej wydajności. Wszystko to zapewniają rozwiązania autonomiczne. Dlatego kontynuujemy inwestycje w obszarach automatyki, zdalnego sterowania i autonomii – skomentował Karl Weiss, dyrektor ds. technologii Caterpillar.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.