[ATB] Budownictwo

Przeładunki w Porcie Szczecin-Świnoujście lepsze o 6% niż przed rokiem

Data publikacji:

Zespół Morskich Portów Szczecin i Świnoujście obsłużył w ciągu pierwszych 4 miesięcy o 6% ładunku więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jak podaje ZMPSiŚ – rosną przeładunki węgla, rudy oraz drobnicy i ropy.

– Dwucyfrowy wynik na plusie mają węgiel, tj. w górę o 41% oraz inne masowe, w górę o 15%. Kolejne wzrosty notują: drobnica w górę o 7,2%, ruda na plusie o 3% oraz ropa lekko w górę o 0,2% – informuje Monika Woźniak-Lewandowska z zarządu portu.
Z kolei o połowę, w porównaniu do ub. roku, spadły przeładunki zbóż. Kontenery zanotowały nieznaczny, czteroprocentowy spadek.
W sumie w okresie styczeń-kwiecień przeładowano w portach Szczecin-Świnoujście 9,039 mln ton towarów, czyli o ok. 6% więcej niż w takim samym czasie roku ubiegłego. Taki sam wynik w zachodniopomorskim porcie osiągnięto w I kwartale 2018 roku.
Obecnie ZMPSiŚ jest w trakcie realizacji sześciu dużych projektów inwestycyjnych na sumę przekraczającą 1,5 mld złotych, a ukierunkowanych na modernizację, rozbudowę i rozwój infrastruktury portowej.
Rozwijana jest także infrastruktura dostępowa do portów, jak pogłębienie do 12,5 m toru wodnego Świnoujście-Szczecin, czy inwestycje w rozwój szlaków kolejowych, połączeń drogowych oraz użeglownienie Odrzańskiej Drogi Wodnej. Zakładanym efektem synergii tych działań będzie stały wzrost obsługiwanych towarów w portach Szczecin-Świnoujście.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.