[ATB] Nowości

Przenośne i wydajne narzędzia Enerpac

Data publikacji:
Przenośne i wydajne narzędzia Enerpac

Działająca od 110 lat firma Enerpac jest wiodącym graczem na rynku wysokociśnieniowych narzędzi hydraulicznych, produktów o kontrolowanej sile nacisku, przenośnej obróbki mechanicznej, usług świadczonych na miejscu oraz rozwiązań w zakresie precyzyjnego pozycjonowania ciężkich ładunków. Enerpac wprowadza do oferty nowy asortyment, który swoją premierę będzie miał podczas najbliższych targów Bauma w Monachium.

Rozszerzony asortyment Enerpac obejmuje przenośne pompy, nowe przecinarki do prętów i łańcuchów, szybciej zwijające się i lekkie siłowniki oraz łyżwy ładunkowe, a także klucze dynamometryczne i ściągacze o większym zasięgu. Na stoisku tej firmy będzie można również zobaczyć rosnącą gamę hydraulicznych systemów podnoszenia ciężkich ładunków typu gantry, jack-up i E-Mover dla przewoźników przemysłowych.

Dwa w jednym

Enerpac seria HMT to elastyczne narzędzie typu „dwa w jednym”, które może być używane z niskoprofilową kasetą z napędem sześciokątnym lub kwadratowym, zaprojektowane tak aby było wymienne z szeroką gamą hydraulicznych kluczy dynamometrycznych i kaset dostępnych na rynku. Jego modułowe części eliminują konieczność wyboru i zakupu oddzielnych narzędzi. Zatwierdzone w ATEX i CE klucze dynamometryczne HMT są bardzo trwałe - według producenta mają 2,5-krotnie dłuższą żywotność niż inne popularne narzędzia w tej klasie. Podczas Baumy Enerpac zaprezentuje też aluminiowe klucze dynamometryczne z serii DSX z napędem czworokątnym, przeznaczone do średnio ciężkich prac na wysokości.

Nowości w pompach

Mobilność pompy ma decydujące znaczenie dla zastosowań w miejscach, gdzie nie ma dostępu do zasilania lub gdzie przedłużacze lub węże pneumatyczne mogą powodować ryzyko potknięcia. A tymczasem ważąca jedynie 12 kg akumulatorowa pompa do kluczy dynamometrycznych Enerpac z serii XC ma obudowę z kompozytu o wysokiej wytrzymałości, wzmocnionego włóknem szklanym. 

Z kolei pompy Enerpac z serii ZC łączą w sobie wydajność pompy elektrycznej z wygodą i poręcznością pompy akumulatorowej. Ponieważ ta bezprzewodowa pompa jest cicha, bardzo dobrze nadaje się do zastosowań, w których hałas i emisje z urządzeń zasilanych gazem są problemem podczas napraw fundamentów, konserwacji nocnych i podziemnych torów kolejowych oraz napinania betonu.

Inną nowością jest elektryczna pompa hydrauliczna Enerpac E-Pulse, która wykorzystuje „Smart Controls”, przez co podnosi standard wydajności, precyzji i trwałości przenośnych pomp. Ważąca tylko 18 kg E-Pulse utrzymuje stałą moc silnika w całym zakresie ciśnienia i zapewnia większy przepływ niż tradycyjne pompy o mocy 1,5 KM oraz regulowaną kontrolę prędkości dla precyzyjnej pracy.

Do zastosowań hydraulicznych kluczy dynamometrycznych w miejscach trudno dostępnych dla większych pomp pneumatycznych dedykowany jest model Enerpac LAT Air Hydraulic Torque Wrench Pump, który waży poniżej 18,2 kg (z olejem). Łatwa do przenoszenia i manewrowania w wąskich i ograniczonych przestrzeniach, takich jak rusztowania, pomosty, stojaki na rury i windy pompa posiada sprawdzoną konstrukcję tłoka Enerpac, wzmocniony wspornik filtra-regulatora-smarownika (FRL) i przyłącze zasilania powietrzem.

41 wariantów RC-Trio

Szybsze wciąganie, większa wytrzymałość i niska masa to tylko niektóre z najnowszych zdobyczy w zakresie siłowników hydraulicznych Enerpac dla projektów inżynieryjnych i budowlanych. Seria siłowników hydraulicznych RC-Trio posiada nowy system łożyskowania dla zwiększenia trwałości oraz hybrydowy system sprężynowo-zwrotny dla nawet 3-krotnie szybszego wciągania. RC-Trio jest siłownikiem ogólnego zastosowania, jest dostępny w 41 modelach o udźwigu od 30 do 100 ton. 

Należy pamiętać, iż wiele projektów budowlanych wymaga wysokiego poziomu kontroli podnoszenia i pozycjonowania siłowników w trudno dostępnych miejscach - dla tych projektów Enerpac wprowadził lekką konstrukcję aluminiową, serię siłowników dwustronnego działania Enerpac RARH. Obecnie dostępne są siłowniki o udźwigu 30 i 60 ton (każdy dostępny ze skokiem do wyboru 50, 150 i 250 mm).

Nowe przecinarki

Przenośne przecinarki są nowym dodatkiem do rosnącej oferty narzędzi przemysłowych Enerpac. Akumulatorowe przecinarki są przeznaczone dla tych, którzy pracują w środowisku bez dostępu do prądu na miejscu, a jednocześnie zapewniają bardziej precyzyjną metodę niż cięcie palnikami, szlifierkami kątowymi i przecinakami. Akumulatorowa przecinarka do prętów z serii EBC może w ciągu kilku sekund szybko i łatwo przeciąć pręt zbrojeniowy do numeru 6 lub podobny pręt metalowy o średnicy do 20 mm. Bardzo trwałe ostrza są długowieczne i umożliwiają wykonywanie nawet tysięcy cięć (na jednym ładowaniu można wykonać do 125 cięć).

Jeśli chodzi o cięcie wysoko wytrzymałych łańcuchów przemysłowych, to Enerpac oferuje elektryczną obcinarkę do łańcuchów serii ECCE, która jest w stanie przeciąć łańcuch o średnicy 25 mm w ciągu 35 s, a łańcuch o średnicy do 16 mm w ciągu zaledwie 6 s. Dla trudno dostępnych cięć Enerpac ECS-Series Cutter Spreader posiada potężne szczęki, które mogą ciąć i rozpierać. Szczęki rozpierające działają z siłą 5 ton, aby szybko otworzyć obrabiane elementy i odsłonić wewnętrzne części pojazdów, urządzeń i innych urządzeń przemysłowych. Para dużych ostrzy chwyta i przecina rozległe fragmenty blachy i podobnych materiałów. 

Bezpiecznie I szybko

Ściągacze Enerpac Lock-Grip Pullers zapewniają ekipom serwisowym bezpieczniejszy, szybszy i zsynchronizowany sposób usuwania łożysk, tulei, kół zębatych i sworzni z wałów. W porównaniu z innymi konstrukcjami ściągaczy zsynchronizowany ruch szczęk ściągaczy Lock-Grip Pullers skraca czas montażu o połowę. Urządzenie to, o większym zasięgu niż poprzednie modele, usprawnia pracę narzędzia dzięki lepszemu stosunkowi zasięgu do średnicy przy równoważnym tonażu, co czyni je lżejszymi i łatwiejszymi w obsłudze.

Seria ściągaczy Lock-Grip Enerpac obejmuje teraz ściągacze mechaniczne LGM - proste, ekonomiczne ściągacze do codziennych prac ściągania oraz ściągacze hydrauliczne LGH - mocne, o dużej sile ściągania do bardziej wymagających zastosowań.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.