[ATB] Aktualności

Przychody z wynajmu poprawiają wyniki Finning

Data publikacji:

Finning odnotował 24% wzrost przychodów, z 1,73 mld CAD w drugim kwartale 2018 r. do 2,14 mld USD w drugim kwartale 2019 r., wspierany przez wzrost przychodów z wynajmu sprzętu o 9% do 62 mln USD w drugim kwartale 2019, w porównaniu do 57 milionów CAD w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Pod tym względem Kanada osiągnęła szczególnie dobre wyniki, a przychody z wynajmu wzrosły z 33 milionów CAD do 41 milionów CAD. Wynika to ze wzrostu przychodów netto Finninga w Kanadzie o 18% i wynikało z projektów systemów elektroenergetycznych. Wielka Brytania i Irlandia pozostały na niezmienionym poziomie 9 milionów CAD, podczas gdy Ameryka Południowa odnotowała spadek przychodów z wynajmu z 15 milionów CAD do 12 milionów CAD.

Wydatki brutto na wynajem floty brutto Finninga w drugim kwartale wyniosły 53 miliony CAD, co stanowi spadek w porównaniu z 99 milionami CAD zgłoszonymi w analogicznym okresie 2018 roku.

EBITDA spółki (zysk przed odsetkami, podatkami, amortyzacją) wzrosła o 25%, z 213 mln CAD do 171 mln USD.

Na początku tego roku Finning przejął kanadyjską i amerykańską działalność 4Refuel, który jest mobilnym dostawcą usług tankowania na miejscu. Ten ruch jest zgodny ze strategicznym celem firmy, jakim jest wzrost i dywersyfikacja.

Scott Thomson, prezes i dyrektor generalny Finning, powiedział:

Nasze dobre wyniki w drugim kwartale odzwierciedlają ciągły nacisk na zarządzanie naszą bazą kosztów, poprawę szybkości łańcucha dostaw i wykorzystanie technologii cyfrowych w celu wspierania naszych klientów w osiąganiu celów w zakresie wydajności. Naszym priorytetem jest dalsza poprawa rentowności Ameryki Południowej do drugiej połowy 2019 r. i generowanie wyższych zwrotów z zainwestowanego kapitału we wszystkich naszych regionach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.