[ATB] Nowości

Przyczepy sukcesu od AUTO PAKA

Data publikacji:
Przyczepy sukcesu od AUTO PAKA

Digger Plant 2 do transportu minikoparek.

Auto Paka jest generalnym importerem brytyjskiej marki Brian James Trailers w Polsce,  przyczep które wyróżnia wysoka jakość wykonania i bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Korzenie firmy Brian James Trailers sięgają 1979 roku, a jej produkty od wielu lat cieszą się uznaniem klientów za sprawą oryginalnych rozwiązań i jakości wykonania. Oferta Brian James Trailers zawiera wiele modeli w tym lawety, przyczepy transportowe do przewozu maszyn, a nawet specjalistyczne wersje stosowane do przewożenia samochodów wyścigowych.

Interesująco przedstawia się również oferta dedykowana budowlance. W tej kategorii znajdują się modele do przewozu minikoparek Digger Plant 2, jak również przyczepy dedykowane pod maszyny budowlane, wywrotki i uniwersalne przyczepy wysokopodwoziowe  z serii Cargo Connect czy General Plant. Przyczepy oferowane są w szerokim wyborze kolorów oraz wymiarów, z możliwością indywidualnej konfiguracji pod wymagania klienta.

Czym zajmuje się Auto Paka?

Firma Auto Paka to specjaliści z zakresu sprzedaży i wynajmu przyczep. Swoje oddziały ma w Jelonku pod Poznaniem, a oprócz tego w Stargardzie, Gdańsku, Ciechanowie i Dąbrowie Górniczej. Doświadczona kadra firmy zawsze służy klientom fachowymi poradami przy wyborze odpowiedniego dla nich sprzętu, do tego zapewnia profesjonalne konsultacje, sprzedaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Szeroki asortyment produktowy firmy obejmuje przyczepy od  modeli lekkich o DMC 350kg do ciężkich o DMC 3500kg, w wersjach skrzyniowych, motocyklowych, podłodziowych, kontenerowych, końskich, specjalistycznych do transportu maszyn budowlanych, rolniczych i innych.

Ważną częścią działalności firmy Auto Paka jest oczywiście sklep z częściami zamiennymi i akcesoriami, gdzie można zakupić wszelkie części i podzespoły marki AL-KO i KNOTT, a także akcesoria od lamp oświetleniowych, zabezpieczeń, kół zapasowych, pasów transportowych do najazdów itd.

Digger Plant 2 - przyczepy pod minikoparki

Seria Digger Plant 2 obejmuje dwuosiowe modele o dopuszczalnej masie całkowitej 2,7 oraz 3,5 tony. Są to przyczepy o solidnej, ocynkowanej ogniowo konstrukcji i wysokiej wytrzymałości, dostosowane do transportu minikoparek jak i innego sprzętu budowlanego. Przyczepy posiadają mocne koło podporowe, koła w rozmiarze 195|60 R12 oraz solidne błotniki z możliwością chodzenia dzięki  antypoślizgowej warstwie na zewnątrz.

Powierzchnia ładunkowa jest perforowana, a dodatkowo istnieje możliwość zabezpieczenia ładunku pasami w ramie. Nie ma więc obaw o utratę stabilności ładunku podczas transportu. Bezpieczny załadunek maszyny na przyczepę umożliwiają ocynkowane ogniowo, stalowe, pojedyncze najazdy oraz kliny. Kąt najazdu wynosi tutaj 14°. W standardowym wyposażeniu przyczep są zaczep kulowy z zabezpieczeniem, urządzenie najazdowe – hamulec, podpora na łyżkę koparki oraz instalacja elektryczna zgodna z przepisami o ruchu drogowym z wtyczką 13 pinową i system oświetlenia w technologii LED. 

Za dodatkową opłatą przyczepę można doposażyć w amortyzatory osi, system kontroli ciśnienia w oponach z czujnikami na dwie osie i wyświetlaczem instalowanym w samochodzie, wskaźnik dokręcenia koła oraz zestaw do kół zwierający klucz dynamometryczny i manometr. Producent bardzo poważnie podchodzi do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa w czasie transportu. W tym zakresie przyczepy można wyposażyć w system zabezpieczający minikoparkę podczas transportu DigaDoc, klatkę zabezpieczającą na łyżkę minikoparki, naklejki odblaskowe, ostrzegawcze na zewnętrznej stronie najazdów, blokadę ramienia łyżki i belkę blokującą ładunek oraz wysoko oceniany przez użytkowników system zabezpieczających pasów na gąsienice Trac-Strap.
Największą popularnością na rynku cieszy się model o wymiarach 3,2 x 1,7 m, który jest  idealny dla najbardziej zróżnicowanych potrzeb transportowych. Pozostałe modele posiadają wymiary: 2,8 x 1,3 m oraz 3,7 x 1,7 m. 

Brian James Trac-Strap 

System bezpieczeństwa Trac-Strap, stworzony i wyprodukowany przez firmę Brian James jest unikalnym rozwiązaniem na rynku. Gwarantuje niezwykle ceniony przez użytkowników, wysoki poziom bezpieczeństwa podczas transportu maszyn budowlanych o czym z pewnością świadczy uzyskany raport z testu TÜV Nord 8114838799. Przednie kliny są regulowane i zapewniają stały punkt przy załadunku, a każda gąsienica maszyny jest stabilnie utrzymywana na miejscu przez 10-tonowe, żółte pasy o szerokości 75 mm, wyposażone dodatkowo w wytrzymałe szare ochraniacze.

Click&Clamp czyli szybki i uproszczony montaż doposażenia dodatkowego

Firma Brian James Trailers wprowadziła w swoich produktach kolejną innowację, czyli system Click&Clamp. Rozwiązanie to zdecydowanie ułatwia i przyspiesza czynności związane z montażem wyposażenia dodatkowego przyczep jak np. systemu burtowego lub burtowych nadstawek. W tym przypadku nie są już wymagane żadne dodatkowe narzędzia, aby sprawnie dostosować przyczepę do różnych zadań. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.