[ATB] Technika

Przystawka niwelacyjna Leica Profiler 3D

Data publikacji:
Przystawka niwelacyjna Leica Profiler 3D

Podczas prac związanych z wyrównywaniem powierzchni wymagających dużej dokładności nieocenionym narzędziem jest przystawka z systemem automatycznej niwelacji. Firma Leica oferuje swoim klientom tego typu rozwiązania w postaci dedykowanego systemu do niwelacji w wersji 2D oraz 3D. Minimalizuje się dzięki niemu liczbę przejazdów, zapewnia wysoką precyzję działania, nie są już potrzebne poprawki, ogranicza się też zużycie materiału i paliwa.

 Przystawka niwelacyjna to rozwiązanie zapewniające nawet trzykrotnie szybszą pracę w porównaniu do tradycyjnych metod przygotowania powierzchni. Sprawdzi się idealnie podczas wykonywania boisk sportowych, placów, hal magazynowych, parkingów, chodników i ścieżek rowerowych.

Optymalny wybór systemu: 2D czy 3D?

System Leica GeoSystems można konfigurować zgodnie z wymaganiami klienta, ponieważ moduł przystosowany jest do montażu na dowolnej przystawce niwelującej różnych producentów. Zasada działania jest tutaj następująca. Systemem sterowania Leica Geosystems kontroluje zarówno wysokość, jak i spadek poprzeczny podłoża, poprzez zastosowanie dwóch czujników laserowych wraz z niwelatorem laserowym w wersji 2D lub systemu 3D wykorzystującym tachimetr elektroniczny.

Wersja 2D jest tańsza, ale ma mniejsze możliwości. Jeżeli wykonawca nie pracuje z modelami 3D, może z powodzeniem z niej skorzystać, a w przyszłości w razie potrzeby można ją także rozszerzyć do wersji 3D. Ze względu na większe możliwości system 3D jest oczywiście bardziej popularny na rynku, a z jego pomocą można wykonać więcej zleceń, o różnym stopniu skomplikowania.

Leica Profiler 3D to system sterowania współpracujący z przystawką niwelującą, którą montujemy do maszyny takiej jak np. ładowarka, koparka, czy nawet ciągnik. Zaletą systemu jest to, iż można go bardzo łatwo przeinstalować na maszynę innego typu, a intuicyjne oprogramowanie ułatwia pracę nawet niedoświadczonemu operatorowi. Każde wdrożenie systemu Leica oferuje jednocześnie pakiet wsparcia dla klienta - ważne, że w przypadku zaistniałej potrzeby eksperci zapewniają fachową pomoc.

Przystawka niwelująca gwarantuje oczywiście zauważalny wzrost wydajności pracy, dziennie jest w stanie równać powierzchnię od 2 tys. do nawet 10 tys. m². Bez zbędnych poprawek, bez strat materiałowych jedną maszynę obsługuje tylko jeden pracownik.

Wymagania względem maszyn

Profiler 3D z przystawką niwelacyjną obsługuje szerokości robocze od 2 do 2,4 m, plus 0,5 m stanowią klapy boczne. Maksymalny kąt wychylenia bocznego lemieszy wynosi ±5º. Ze względu na ciężar własny 1200 kg istnieją jednak pewne ograniczenia co do nośnika osprzętu. System Leica najlepiej sprawdza się bowiem z maszynami o masie powyżej 5 ton i przy minimalnej wydajności układu hydraulicznego wynoszącej 40 l/min.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.