[ATB] Technika

Przyszłość w podnośnikach

Data publikacji:

Działająca od 2002 r. spółka BAC Polska specjalizuje się w wynajmie i sprzedaży urządzeń do prac na wysokości. Firma od tego roku została przedstawicielem na naszym rynku marki Zoomlion, największego chińskiego producenta podnośników do prac wysokościowych. Firma BAC jest wyłącznym importerem całej gamy podestów nożycowych elektrycznych marki Zoomlion w Polsce i Holandii - w 2021 r. planuje rozszerzenie oferowanego asortymentu o podesty spalinowe nożycowe i teleskopowe.

Firma Zoomlion powstała w 1992 r., a od 2017 r. zajmuje się produkcją podnośników. Ten segment produktów rozwija się bardzo intensywnie, skoro już w 2019 r. sprzedaż podestów nożycowych wyniosła 6000 sztuk i podestów teleskopowych 1000 sztuk. 
Wysokojakościowe maszyny tego typu (wysoka jakość stali, bardzo dobra powłoka lakiernicza, wielokrotnie testowane) produkowane są w nowoczesnej fabryce w chińskiej miejscowości Changsa, w prowincji Hunan, gdzie zwraca uwagę przede wszystkim pierwsza w branży w pełni zautomatyzowana „inteligentna” linia produkcyjna podnośników nożycowych, z robotami spawalniczymi i lakierniczymi, prowadzonymi automatycznie pojazdami typu AGV i RGV do przenoszenia materiałów i z nadziemnymi liniami transportowymi. Plany producenta są bardzo ambitne i zakładają zdobycie do 2023 r. pozycji nr 3 na światowym rynku podnośników.

Warto dodać, że firma Zoomlion posiada 14 fabryk rozmieszczonych na różnych kontynentach. Na terenie Europy wsparcie techniczne jak i zapotrzebowanie w części udziela firma CIFA z Włoch, której właścicielem jest także firma Zoomlion. W ub. roku przychody całej firmy sięgnęły kwoty 6 mld USD (pierwsza chińska firma produkująca maszyny budowlane notowana na giełdach w Shenzhen i Hongkongu) - oferuje prawie 800 produktów z 49 linii produkcyjnych.
Wszystkie podnośniki oferowane przez firmę BAC Polska marki Zoomlion posiadają certyfikaty CE wydane przez niemiecki TUV.

Podnośniki nożycowe

Najbardziej popularne, kompaktowe i wszechstronne podnośniki nożycowe dostępne są w kilku wersjach które  mają następujące oznaczenia: HD - napędy hydrauliczne oraz wyposażone w akumulatory kwasowe, DC - elektryczne silniki napędowe (większa bezawaryjność oraz cicha praca) oraz wyposażone w akumulatory kwasowe, DC-Li-elektryczne silniki napędowe (większa bezawaryjność oraz cicha praca) oraz wyposażone w akumulatory litowo-jonowe które wydłużają czas pracy bez konieczności częstego ładowania Dzięki długiej żywotności akumulatorów litowych (gwarancja 5 lat)  pozostawiają korzystniejszy wpływ na środowisko naturalne. 

Wysokość robocza podnośników nożycowych elektrycznych oferowana przez BAC Polska jest w zakresie od 6,5 do 16 m, a maksymalna nośność (w zależności od modelu) od 230 do 380 kg. Stabilność i bezpieczeństwo zapewnia nisko położony środek ciężkości oraz niewielkie odchylenie boczne. Uwagę zwraca duży prześwit między podłożem a podwoziem podnośnika - 11 cm, który umożliwia poruszanie się wewnątrz i na zewnątrz budynku. Umieszczony w dolnym pulpicie monitor LCD pozwala na odczyt w języku polskim możliwych błędów co ułatwia identyfikację uszkodzenia i przyspiesza usunięcie możliwej awarii. Podest roboczy we wszystkich modelach wykonany jest z blachy ryflowanej antypoślizgowej.

Podnośniki przegubowo-teleskopowe i teleskopowe

Już w przyszłym roku oferta BAC Polska wzbogaci się o podnośniki przegubowo-teleskopowe firmy Zoomlion m.in. będą dostępne na rynku: 
- podnośnik przegubowo-teleskopowy ZA14JE który umożliwia pracę na wysokości 15,8 m i jest wyposażony w akumulatory o dużej pojemności 420 Ah oraz elektryczne silniki napędowe AC 3,3 kW.  Rozwiązanie takie spowodowało wydłużenie pracy bez częstego ładowania oraz moc urządzenia która pozwala również na poruszanie się w ciężkim terenie.

 - podnośnik przegubowo-teleskopowy ZA20JE o udźwigu - 250 kg i możliwości wykonywania prac na wysokości 21,45 m, w którym także zastosowano napęd(4x4) silnikami elektrycznymi o mocy 3,3 kW. Dodatkowo zastosowano układ szybkiego podnoszenia który bezpośrednio obniża wysięgnik z najwyższej pozycji na podłoże bez konieczności składania wysięgnika. Zaawansowany system podwójnego sterowania wprowadzony w podnośnikach elektrycznych Zoomlion (sterowanie zaworami + sterowanie pompą) oferuje energooszczędne i płynne sterowanie.

 Asortyment firmy Zoomlion powiększa się praktycznie z miesiąca na miesiąc o modele różnego rodzaju m.in. podesty nożycowe spalinowe do 18 m, jak również podnośniki przegubowe spalinowe do 28 m i teleskopowe do 44 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.