[ATB] Aktualności

Putzmeister - Innowacyjne pompy

Data publikacji:

Nowa generacja samochodowych pomp do betonu firmy Putzmeister obiecuje klientom więcej efektywności, komfortu użytkowania i opłacalności. To tylko jedna z wielu innowacji wprowadzanych właśnie na rynek.

Nowe pompy iLS w sposób zintegrowany tworzą nowe standardy dla przemysłu. Inżynierowie z Aichtal udoskonalili przepis na sukces znany z dotychczasowej generacji HLS, polegający na osiąganiu niskiego poziomu zużycia przy pomocy dużych średnic cylindrów i małej ilości skoków tłoka. Wynik: ogromny wzrost wydajności, m.in. przez unikanie nieszczelności, usprawnione o ok. 10% ssanie dla jeszcze lepszego przepływu betonu oraz innowacyjne kierowanie. W połączeniu z opracowanym na nowo systemem sterowania Ergonic 2.0 pozwala zaoszczędzić do 25% paliwa. Unowocześnione modele można rozpoznać wizualnie po charakterystycznym designie z nowym logo firmy Putzmeister.

Ergonic 2.0

System sterowania Ergonic 2.0 skutecznie wspiera operatora, aby maszyny były szybko gotowe do pracy, a procesy przebiegały bardzo produktywnie, powodując niewielkie zużycie oraz oszczędzając paliwo. W tym celu stworzono różne układy, w zależności od zastosowania EBC (Ergonic Boom Control), EPS (Ergonic Pump System), EOC (Ergonic Output Control), ESC (Ergonic Setup Control). Szczególnie dzięki EOC 2.0 możliwe jest osiągnięcie lepszej wydajności. – Aż do 25% paliwa można zaoszczędzić przez kontrolę optymalnej ilości obrotów silnika i opracowany na nowo system zarządzania hydrauliką. Gwarantuje to, że pompa do betonu będzie pracować bezproblemowo przy najwyższej efektywności paliwowej i małym stopniu zużycia – tłumaczy Markus Frasch, kierownik działu zarządzania produktem.
Ergonic 2.0 kieruje jednak nie tylko procesami, jest też łącznikiem pomiędzy człowiekiem a maszyną. Dzięki systemowi centralnego sterowania wszystkie funkcje można precyzyjnie wykonywać za pośrednictwem ergonomicznego zdalnego sterowania. Sam pilot jest teraz o 30% lżejszy i może być stosowany jako zdalne sterowanie radiowe i przewodowe. Na EGD (Ergonic Graphic Display), kolorowym wyświetlaczu z wysoką rozdzielczością, w czasie rzeczywistym dostępne są wszystkie istotne dane dotyczące maszyn. Pozwala to operatorowi cały czas zachować pełen przegląd sytuacji, unikać niepotrzebnych dróg i szybko reagować, gdyby parametry się zmieniły. – Nasz Ergonic 2.0 optymalnie wspiera operatora maszyny w jego pracy. Źródła błędów są minimalizowane, a praca staje się wygodniejsza i bezpieczniejsza – opowiada dalej Markus Frasch.

Przyjazna dla użytkowników i przedsiębiorstw

Przede wszystkim to jednak operatorzy maszyn na co dzień odczuwają korzyści z tego systemu. Przez zredukowane dzienne nakłady na prace konserwacyjne i szybsze czyszczenie więcej czasu można poświęcić kwestiom najistotniejszym. Dzięki ulepszonej ergonomii i jeszcze precyzyjniejszemu sterowaniu wysięgnikiem także rozprowadzanie powinno kształtować się lżej i płynniej. Personel serwisowy ucieszy się z poprawionego dostępu do wnętrza, ustandaryzowanych części oraz ogólnie mniejszej liczby komponentów. A także ze wsparcia ze strony Ergonic Service Tool, które pokazuje odstępy między wyznaczonymi terminami prac konserwacyjnych i oferuje możliwość zdalnej diagnostyki.
To, co szczególnie będą sobie cenić przedsiębiorcy to wysoki standard bezpieczeństwa, który chroni zarówno personel, jak i inwestycję. Obniżone koszty eksploatacji dzięki sterowaniu spalającemu mniej paliwa, mniejsze zużywanie się i utrzymywanie wartości sprawiają, że maszyny firmy Putzmeister są opłacalną inwestycją.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.