[ATB] Technika

Putzmeister - Nowa jakość prefabrykatów

Data publikacji:

Firma Putzmeister, ekspert w dziedzinie procesów podawania betonu, przedstawia elastyczne rozwiązanie systemowe Autocor. Oferuje ono dopracowane koncepcje i odpowiednie komponenty, dopasowane dokładnie do potrzeb produkcji prefabrykatów.

Każdy, kto zajmuje się przetwarzaniem różnego rodzaju betonu dla prefabrykatów, wie, jakim wyzwaniem jest dostarczenie betonu o stale wysokiej jakości. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że właśnie w tym segmencie odczuwalny jest pogłębiający się brak specjalistów i ogromna walka cenowa. Środkiem zaradczym na wszystkie te problemy ma być system komponentów Autocor. Jego tajemnica tkwi, jak to zwykle bywa, w szczegółach. W tym przypadku w automatyzacji. Putzmeister opracował koncepcje dla najnowocześniejszych instalacji, które funkcjonują przy niewielkich wydatkach na personel i przy minimalistycznych zasobach, a poprzez swoją elastyczność są przeznaczone dla jak najwyższego obciążenia.
Przedsiębiorstwo może przy tym bazować na swoich uznanych komponentach i wieloletnim doświadczeniu we wszystkich procesach podawania i mieszania betonu. – Oferujemy producentom prefabrykatów rozwiązania, które są skrojone idealnie na miarę ich potrzeb. Możemy przy tym czerpać pełnymi garściami. Nasz obszerny asortyment pomp, rurociągów, masztów rozdzielczych i zbiorników buforowych można tak zestawić, aby istniejący lub modernizowany zakład mógł pracować elastycznie i nadzwyczaj produktywnie – wyjaśnia Michael Höss, kierownik działu Special Application Business.

Autocor - ekonomiczne rozwiązanie

Gdy szalunki są stacjonarne, Autocor system oferuje rozwiązanie mobilne, a w przypadku przenośnego szalowania proponuje rozwiązania stacjonarne, tzn. na stałe zamontowane w hali. Możliwe do realizacji są koncepcje z nożycami do rur oraz integracją istniejącego transportu kubłowego. Podobnie jak napełnianie oszalowania od góry do dołu. Zaletą jest ciągły dopływ betonu, tym samym wzrasta jakość prefabrykatów, co pozwala zaoszczędzić na czasie i kosztach osobowych. Oszczędne czasowo jest także czyszczenie, co wynika z zamkniętego systemu.

Ergonic 2.0 -  wyregulowana automatyzacja

Zoptymalizowane komputerowe sterowanie i regulacja pompy betonu, masztu rozdzielczego i zbiornika buforowego powodują, że instalacja jest szybko gotowa do użytku. Poza tym jest to wygodne rozwiązanie dla operatora obsługującego całość z jednego miejsca za pośrednictwem ergonomicznego zdalnego sterowania drogą radiową. Na EGD (Ergonic Graphic Display), a w razie potrzeby także na terminalach ustawionych w hali można łatwo skontrolować wszystkie dane maszynowe pompy.

Zestawy narzędzi Putzmeister

Firma Putzmeister w swoich indywidualnych rozwiązaniach bazuje na uznanych komponentach własnej produkcji, łatwych w konserwacji i wolno zużywających się. Zbiorniki buforowe i lejki zapewniają stałe dostarczanie betonu bez przestojów oraz homogeniczną jakość betonu poszczególnych partii. Za szybki transport odpowiadają pompy o dużej mocy albo stacjonarne pompy tłokowe dla dużych ilości transportowanego materiału na godzinę czy też cicha wirowa pompa do betonu, by zagwarantować niezawodny przepływ betonu. Do wyznaczonego miejsca beton dociera przez rury i rozgałęzienia. Dla spełnienia wielu wymagań w zależności od nośnika, pompy betonu i ciśnienia do dyspozycji są różne rurociągi. Rurociągi SK odznaczają się elastycznością i możliwym odchyleniem w kierunku wzdłużnym. Rurociągi przedłużane, zwłaszcza wężami, najlepiej łączą się ze szczególnie elastycznym systemem Ultraflex PX. Rozgałęzienia manualne i hydrauliczne umożliwiają zasilanie kilku betonowanych miejsc przy pomocy jednej pompy, a po betonowaniu wyczyszczenie rurociągu.
Dzięki różnorodnym masztom rozdzielczym o zasięgu od 24 do 35 m lub rozdzielaczom typu „pająk” o zasięgu do 22 m możliwe jest ciągłe napełnianie i zagwarantowana wysoka jakość betonu. Sprawdzony system EBC dba o to, by maszt rozdzielczy do betonu pozostał nieruchomy przy wszystkich manewrach, np. podczas zawracania i obracania, a także w przypadku wysokiej wydajności transportowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.