[ATB] Aktualności

Putzmeister - Rekord Guinessa w wylewaniu betonu

Data publikacji:

Zespół ds. operacji i zarządzania Putzmeister pomógł indyjskiej firmie Navayuga Engineering Company Limited (NECL) pobić rekord Guinessa w nieprzerwanym wylewaniu betonu.

Podczas 24 h ciągłej pracy wylano 32 315,5 m³ materiału do zapory Polavaram na rzece Godavari w środkowych Indiach. Sukces osiągnięto przy pomocy sprzętu firmy Putzmeister. Wszystkie urządzenia zachowały 100% sprawności. To nie pierwszy raz, kiedy Putzmeister asystował swoim klientom w ustanawianiu rekordu.
Grupa operacyjno-zarządzająca zapewnia ofertę usług tej firmy w Indiach. Zespół, składający się z inspektora projektu, specjalistów ds. zastosowań i ds. materiałowych, operatorów maszyn, kierowców i inżynierów serwisu zarządza nie tylko sprzętem, ale także operacjami i dostawą urządzeń na miejsce. Pomaga to klientowi skupić się na ogólnej realizacji przedsięwzięcia, podczas gdy zespół Putzmeister kieruje codzienną pracą. Firma pracuje nad projektem zapory Polavaram od końca 2016 r. Do tej pory przetransportowano i wylano łącznie 1,5 mln m³ betonu.

O Grupie Putzmeister

Grupa Putzmeister opracowuje i produkuje maszyny o wysokiej jakości technologicznej w zakresie transportu betonu, montowanych na ciężarówkach oraz stacjonarnych pomp do betonu, umieszczania wysięgników i akcesoriów, technologii instalacji, przenoszenia lepkich materiałów przemysłowych przez rury, betonowania i transportu urobku z tuneli i pod ziemią, maszyn do zapraw i tynkowania, przenoszenia jastrychu, wtrysku i prac specjalistycznych. Segmenty rynku obejmują budownictwo, górnictwo, tunele, duże projekty przemysłowe, elektrownie i oczyszczalnie ścieków, a także spalarnie odpadów na całym świecie.
Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w niemieckim Aichtal. W 2017 r.
firma, zatrudniająca 3 tys. pracowników, osiągnęła obrót w wysokości ok. 764 mln euro.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.