[ATB] Aktualności

Ramirent - Wyjście z Danii

Data publikacji:

Firma Ramirent podjęła decyzję o opuszczeniu rynku duńskiego. Przedsiębiorstwo sprzedało swoją działalność w tym kraju firmie G.S.V. Materieludlejning za 33 mln euro.

Działająca w Danii spółka Ramirent w 2017 r. odnotowała przychody w wysokości 41 mln euro. Oznacza to, że kraj ten był drugim najmniejszym rynkiem zbytu dla Ramirenta (po krajach bałtyckich), generując około 5% sprzedaży całego przedsiębiorstwa. – Jestem przekonany, że nasz duński zespół, który w ostatnich latach dokonał znaczącego wzrostu rentowności, znajdzie dobry, długoterminowy dom jako część firmy G.S.V. Jednocześnie Ramirent może skoncentrować się na swojej strategii poszukiwania wzrostu swojej podstawowej działalności w zakresie wynajmu sprzętu – skomentował Tapio Kolunsarka, prezes i dyrektor generalny Ramirent.
Planowana transakcja wzmacnia status G.S.V. Materieludlejning z siedzibą w Hedehusene, na zachód od Kopenhagi, jako największej firmy rentalowej w Danii, która w 2017 r. osiągnęła przychody w wysokości 113 mln euro. Po zbyciu spółki w Danii, Ramirent dalej działa w Szwecji, Finlandii, Norwegii, Estonii, Polsce, Czechach i Słowacji, na Litwie i Łotwie. Ramirent działa również w Rosji i na Ukrainie poprzez spółkę joint venture Fortrent, w której ma 50% udziałów wraz z firmą Cramo.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.