[ATB] Budownictwo

Realizowany przez ELEKTROBUDOWĘ SA Główny Punkt Zasilania w Jachcicach otwarty

Data publikacji:

W dniu wczorajszym w Bydgoszczy odbyło się uroczyste otwarcie Głównego Punktu Zasilania na bydgoskich Jachcicach. Generalnym wykonawcą inwestycji była ELEKTROBUDOWA SA, natomiast inwestorem Enea Operator Sp. z o.o. Zakres inwestycji obejmował zaprojektowanie oraz wykonawstwo pełnego zakresu prac wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji i pozwoleń.

Projekt realizowany był przez niespełna dwa lata, a jego wartość opiewa na prawie 15 mln złotych. 
Oprócz wykonawstwa na GPZ Jachcice zostały zastosowane dwa typy rozdzielnic produkcji ELEKTROBUDOWY SA, w tym 32 pola rozdzielnicy D-24P (15 kV) oraz dwa pola rozdzielnicy D-40P (30 kV).
Istotnym jest również fakt, że wszystkie prace zostały wykonane bez przerw w zasilaniu, zarówno strategicznych odbiorców znajdujących się w bliskim sąsiedztwie GPZ JACHCICE (PESA Bydgoszcz oraz EC1 w Bydgoszczy), jak i mieszkańców Bydgoszczy.
Należy również zauważyć, że ELEKTROBUDOWA SA jest jedyną w Polsce firmą oferującą kompleksowe usługi dla tego typu inwestycji.

W uroczystym otwarciu GPZ Jachcice uczestniczył Prezes Zarządu ELEKTROBUDOWY SA Janusz Juszczyk oraz Dyrektor Oddziału Realizacji Projektów Andrzej Deroń. Prezes Zarządu w swoim wystąpieniu oświadczył, że:  „Enea to szanowany dostawca energii, my zaś jesteśmy jedynym krajowym wykonawcą tego typu inwestycji. Dla Enei wykonaliśmy już trzeci taki projekt”.

Źródło: elektrobudowa.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.