[ATB] Aktualności MB Crusher

Recykling odpadów hutniczych MB Crusher

Data publikacji:
Recykling odpadów hutniczych MB Crusher

Jednym z sektorów, gdzie osprzęt renomowanej firmy MB Crusher znalazł zastosowanie jest hutnictwo, jak również firmy, które przerabiają odpady hutnicze. Przy produkcji stali huty zużywają duże ilości surowców naturalnych oraz innych materiałów wsadowych. W efekcie prowadzonych procesów technologicznych powstają znaczne ilości odpadów poprodukcyjnych. Są one składowane na hałdach, często zatruwając środowisko i zajmując tereny, które można wykorzystać do innych celów. W związku z tym poszukiwane są sposoby, które pozwoliłyby maksymalnie zwiększyć wykorzystanie odpadów, a tym samym obniżyć koszty produkcji stali.

Recykling równa się opłacalność

Jedno z przedsiębiorstw działających na terenie Małopolski rozkrusza i przesiewa spieki pohutnicze - spieczony żużel, pozostałości po odlaniu stali. Wykonuje to z pomocą łyżki rozdrabniająco - przesiewającej MB-HDS314 wyposażonej w rotory RE16, zainstalowanej na koparce kołowej Atlas 220 W, które segregują i rozdzielają kruszywa od resztek stali. Następnie stal jest ponownie przekazywana do huty, z kolei kruszywo odsprzedawane - jako materiał do podbudowy dróg czy produkcji asfaltu. 

Recykling = ochrona środowiska

Z kolei na Górnym Śląsku - jeden z większych producentów kruszyw hutniczych w Polsce rozkrusza odpady hutnicze, odlewnicze - pochodzące z produkcji żelaza. Jest to zaś możliwe dzięki łyżce kruszącej BF120.4 S4., która pracuje na koparce gąsienicowej Komatsu PC450 LC. Powstały materiał jest sprzedawany do odbiorców z przemysłu, budownictwa i drogownictwa. Firma ta, pobierając i przetwarzając odpady składowane na hałdach, realizuje projekty rewitalizacji terenów poprzemysłowych, przywracając im funkcjonalność, estetykę i wspierając działania ekologiczne. Warto przy tym dodać, iż odzyskanie dużej przestrzeni to szansa na budowę terenów zielonych, np. parków lub zbiorników wodnych. 

Przykłady te pokazują, iż osprzęt MB Crusher ułatwia recykling materiału w miejscu jego wytworzenia. Pozwala to firmom zapewnić kompletny cykl przetworzenia materiału, gospodarkę odpadami, zapewniając oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na transport i zakup nowego materiału, a także wspierać środowisko naturalne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.