[ATB] Aktualności

Red Dot Award 2021 dla Volvo Trucks

Data publikacji:

Nowy model Volvo FM Volvo Trucks zdobył nagrodę Red Dot Award 2021 w kategorii Product Design dla pojazdów użytkowych. Nowe Volvo FM zostało zaprojektowane jako optymalne narzędzie pracy w szerokim zakresie zadań transportowych, z kierowcą w centrum uwagi.

Wyróżnienie „Red Dot” utrwaliło się na całym świecie jako jedno z najbardziej poszukiwanych znaków jakości za dobry projekt. Konkurs na nagrodę rozpoczął się w Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen w Niemczech w 1955 r. Dzisiejsze Jury Red Dot składa się z około 50 międzynarodowych ekspertów.

Rozwój nowego Volvo FM był wynikiem szeroko zakrojonych badań i wywiadów z klientami, które potwierdziły znaczenie wkładu kierowcy w rentowność i wizerunek firm transportowych. Dlatego zespół projektowy postanowił zaprojektować najlepsze mobilne biuro w branży, czego wynikiem jest wszechstronna ciężarówka, która jest zwinna, przestronna, a co najważniejsze, bezpieczna i wygodna dla wszystkich kierowców.

„Nagroda Red Dot to wielkie uznanie dla twórczej pracy zespołu projektowego Volvo Trucks. Nagroda podkreśla dobrze wyważone Volvo FM, tworząc wartość biznesową dzięki tej pożądanej ciężarówce. Dzięki projektowi wyglądu zewnętrznego, wnętrza i wrażeń użytkownika poprawiamy codzienne życie naszych kierowców i zapewniamy funkcjonowanie naszego społeczeństwa ”- mówi Carin Larsson, główny projektant Volvo Trucks UX

Nowe Volvo FM oferuje liczne innowacje, które zapewniają wyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i produktywności. Przykłady obejmują nową, przestronną kabinę i lepszą widoczność dzięki zastosowaniu obniżonej linii drzwi, a także nowe lusterka wsteczne i opcjonalną kamerę narożną dla pasażera, która zapewnia dodatkowy widok na bok ciężarówki. Volvo FM można również dostosować, aby umożliwić znaczną oszczędność paliwa i emisji CO2.

Wnętrze podkreśla nowa deska rozdzielcza i 12-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Przyjazny dla użytkownika interfejs został zaprojektowany, aby uprościć interakcje kierowcy i zminimalizować rozproszenie uwagi podczas uzyskiwania dostępu do krytycznych informacji, a także jest gotowy na przyszłe aktualizacje i usługi. Kabina ma nowy aerodynamiczny kształt z czystymi, charakterystycznymi liniami. Reflektory w kształcie litery V są natychmiast rozpoznawalne, a konstrukcja solidnej przedniej osłony chłodnicy nadaje pojazdowi odważny, pewny siebie wygląd.

Nowe Volvo FM zostało wprowadzone na rynek w 2020 r. wraz z Volvo FH, Volvo FH16 i Volvo FMX. Wszystkie cztery nowe ciężkie ciężarówki są produkowane seryjnie od marca br.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.