[ATB] Aktualności

Redibis - Beton dobrze podany

Data publikacji:

Podstawowym profilem działalności założonej w roku 2013 firmy Redibis z Czekanowa koło Zabrza jest dystrybucja bliska mieszanki betonowej przy wznoszeniu budynków. Oferta śląskiego przedsiębiorstwa obejmuje również wynajem i sprzedaż kompleksowych rozwiązań do podawania i rozprowadzania betonu, w tym rozściełaczy mieszanki betonowej, których zakupem, szczególnie w tym roku, zainteresowanych jest coraz więcej klientów.

Oferta Redibis opiera się na sprawdzonych w ponad 65 krajach wyrobach założonej w roku 1990 tureckiej firmy Boom Makina, która dzięki ostatnim inwestycjom stała się największym w Europie producentem wysięgników-pająków rozściełających beton, a od roku 2004 także hydraulicznych masztów samopnących (jest ich jedynym dostawcą). – Urządzenia firmy Boom Makina są solidne i nie zawierają skomplikowanych rozwiązań. Wysięgniki wykonywane są ze szwedzkiej stali, hydraulika jest marki Hawe, a części elektroniczne - Siemens. Jako przedstawiciel producenta udzielamy 2-letniej gwarancji na części mechaniczne i rocznej na części elektryczne oraz elektroniczne. Jeśli zdarzy się awaria, nasz serwis oczywiście dojeżdża do klientów w całym kraju. Magazyn części zamiennych mamy na miejscu, a jeśli czegoś brakuje, sprowadzamy to zwykle w ciągu 24 godzin – wyjaśnia Krzysztof Gorzelany, właściciel firmy Redibis, i dodaje: – W dzisiejszych czasach, gdy trzeba budować szybko i tanio, nie ma miejsca na dostarczanie betonu za pomocą dźwigu i pojemnika. Używając pomp i pająków, nie angażujemy tak potrzebnych na budowie dźwigów, a prace wykonujemy po prostu szybciej. W realiach polskich miast coraz częściej buduje się też na terenach o bardzo gęstej zabudowie. Zastosowanie pompy stacjonarnej lub małej pompy mobilnej, rurociągu i pająka jest wówczas doskonałym rozwiązaniem.

Bogaty wybór

Asortyment obejmuje rozściełacze-pająki mechaniczne BMD 10, 12 i 14, o promieniu rozprowadzania betonu 10, 12 i 14 m oraz hydrauliczne BHD 12, 13, 17 i 18, o promieniu roboczym 12-18 m. Prostsze urządzenia BMD składają się z dwóch ramion napędzanych siłą mięśni i są powszechnie spotykane na budowach, są jednak mało wygodne w użyciu i umożliwiają pracę tylko w poziomie. Większe możliwości zapewniają pająki BHD, którymi można szybko podać beton przy wykonywaniu stropów, płyt, słupów czy ścian. Dzięki masztowi składającemu się z 3 ramion i pracy zarówno w poziomie, jak i w pionie, mogą omijać wszelkie przeszkody. Podobnie jak maszty każdej pompy do betonu, urządzenia te są sterowane radiowo, oprócz BHD 12, który ma tylko 2 ramiona i jest sterowany ręcznie.
Pająki BHD oraz BMD można podłączyć do jednostki pompującej na różne sposoby: bezpośrednio do węża wylewowego pompy na stropie (jako przedłużenie zasięgu pompy), za pośrednictwem dodatkowego rurociągu zamontowanego w pionie lub w poziomie (zapewnia każdą potrzebną odległość do miejsca betonowania) oraz za pośrednictwem rurociągu do pompy stacjonarnej (rozwiązanie najczęściej stosowane na wysokich lub bardzo rozległych budynkach).
Ofertę uzupełniają maszty samopnące BHD 24, 28 i 32 m, które kotwi się do płyty fundamentowej i które później, wraz ze wzrostem budynku, pną się w górę za pomocą systemu hydraulicznego. – Maszty z grupy BHD 24-32 to sprzęt, bez którego po prostu nie da się budować wieżowców mających po 100-200 metrów wysokości – przekonuje przedsiębiorca.

Pająk dla każdego

W pierwszych latach głównym profilem działalności firmy były kompleksowe usługi pompowania betonu za pomocą pomp stacjonarnych i rurociągów zakończonych pająkami/masztami, a także wykonywanie wszelkiego rodzaju posadzek, z zastosowaniem pomp stacjonarnych oraz rurociągów stalowych i gumowych. – Od dwóch lat widzimy zwiększone zapotrzebowanie na wynajem sprzętu, zwłaszcza pająków hydraulicznych BHD13 oraz BHD17. Rozwiązanie z pompą krótką i rurociągiem zakończonym pająkiem jest tańszą alternatywą dla wynajmu długich i drogich pomp samochodowych. Nasz sprzęt jest też często wykorzystywany na budowach wysokich lub rozległych, lub tam, gdzie brak miejsca na rozłożenie dużej pompy mobilnej. Z kolei z pomp stacjonarnych najczęściej korzystają firmy wykonujące pale lub ekrany przy autostradach. W tym przypadku też jesteśmy elastyczni i wynajmujemy same pompy lub pompy z obsługą, według potrzeb klienta – wyjaśnia Krzysztof Gorzelany.

Chętnych nie brakuje

Tak jak bogata jest oferta firmy Redibis, tak samo zróżnicowane jest grono jej klientów. – W usługowym profilu naszej działalności głównym klientem są generalni wykonawcy. Natomiast wynajmem bądź zakupem pająków zainteresowana jest praktycznie każda grupa wykonawców. Wynajmujemy sprzęt zarówno koncernom produkującym beton, jak i mniejszym firmom betoniarskim, deweloperom, głównym wykonawcom i podwykonawcom, praktycznie każdej firmie na terenie całej Polski. W przypadku masztów samopnących, zainteresowanie ich zakupem wyrażają jedynie firmy wyspecjalizowane w podawaniu betonu, bo praca takim sprzętem wymaga ogromnej wiedzy i odpowiedzialności – informuje właściciel firmy Redibis.
Termin realizacji zakupu urządzeń BMD i BHD jest uzależniony od bieżącego obłożenia linii produkcyjnej, ale zwykle nie przekracza 60 dni. Termin wynajmu maszyn BHD, BMD lub pomp stacjonarnych również zależy od ilości zamówień. W skrajnych przypadkach trzeba czasami poczekać na dostawę 2-3 tygodnie.
Firma jest oczywiście zawsze do dyspozycji klienta w kwestii doradztwa. – Jeżeli nie jesteśmy w stanie rozwiązać problemu na telefon, chętnie jedziemy na obiekt i tam staramy się wybrać optymalne rozwiązanie. Jesteśmy przekonani, że coraz szersze grono klientów doceni nasze hasło - pompowanie betonu na najwyższym poziomie”, które odnosi się nie tylko do budowy wysokich budynków, ale również do wyższej kultury i wygody pracy – podsumowuje Krzysztof Gorzelany.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.