[ATB] Aktualności

Rekordowe targi Bauma 2019

Data publikacji:

Bauma to wyjątkowe w skali globalnej wydarzenie na rynku budowlanym: międzynarodowe targi poświęcone maszynom budowlanym, górniczym, pojazdom budowlanym i sprzętowi. Odbywają się co trzy lata, z edycji na edycję przyciągając coraz większą liczbę uczestników.

W tym roku do Messe Munchen (Monachium, Niemcy) przybyło ponad 620 tys. odwiedzających z praktycznie całego świata. Liczba gości wzrosła, w stosunku do roku ubiegłego, aż o 40 tys. osób. Ponad 250 tys. odwiedzających to osoby spoza Niemiec: wśród nich największy odsetek był Austriaków, Włochów, Szwajcarów, Francuzów, Holendrów, Rosjan, Szwedów, Czechów, Brytyjczyków oraz Polaków. Aż 5,5 tys. osób przyjechało z Chin.

Liczba wystawców wyniosła 3702, to również rekord. Tych nie brakowało na rekordowej skądinąd przestrzeni: po raz pierwszy teren wystawienniczy miał obszar aż 614 tys. m2. Targi Bauma to największe tego typu wydarzenie na świecie, zajmujące większą powierzchnię niż całe miasto w Niemczech: Arnis ma jedynie 450 tys. m2 powierzchni.

Jedna z firm zaprezentowała podczas targów aż 20 nowych produktów, a wszyscy wystawcy wygenerowali łącznie najwyższą sprzedaż (w czasie targów) w historii. 

Poza organizatorami, z efektów tego, co działo się na 32. Międzynarodowych Targach Specjalistycznych Maszyn Budowlanych, Sprzętu i Urządzeń Stosowanych w Budownictwie oraz Maszyn Górniczych Bauma, zadowoleni są także niemieccy politycy. Na tych targach wystawiane są Niemcy – zaznaczył Peter Altmaier, niemiecki minister spraw ekonomicznych i energii. Dla mnie, jako jednostki, Bauma zawsze była szczególnym wydarzeniem – przyznał Dr. Markus Söder, przedstawiciel władz Bawarii.

Podczas tej edycji organizatorzy Baumy otrzymali wsparcie z Kanady. Kraj ten podczas targów reprezentowany był, ze strony władz, przez Stéphane Dion, ambasadora i byłego ministra spraw zagranicznych, a także Jonatana Juliena, ministra energii i zasobów naturalnych z Quebecu, partnera Bawarii.

Źródło: inzynieria.com

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.