[ATB] Aktualności Himoinsa

Rekordowe wyniki Himoinsa

Data publikacji:
Rekordowe wyniki Himoinsa

Firma Himoinsa w 2022 r. osiągnęła rekordowe wyniki - obroty sięgnęły kwoty 350 mln euro. Po znacznym wzroście przychodów w porównaniu z rokiem 2021, firma spodziewa się teraz wzrostu sprzedaży do 400 mln euro w 2023 r. Zrealizowany zostanie duży projekt ekspansji przemysłowej w celu stworzenia nowych centrów produkcyjnych, choć Himoinsa zapowiada także plany inwestycyjne i realizację projektów na skalę międzynarodową.

Kraje, w których Himoinsa odnotowała najwyższą sprzedaż w 2022 r. to: Stany Zjednoczone, Hiszpania, Australia, Wielka Brytania, RPA i Brazylia. W ciągu ostatniego roku firma podjęła również duże projekty i znacznie rozszerzyła działalność w Afryce Zachodniej, Azji Południowo-Wschodniej, Ameryce Północnej i na Karaibach.

Na tym tle Himoinsa spodziewa się wzrostu sprzedaży nawet do 400 mln euro w 2023 r., dzięki dużemu projektowi ekspansji przemysłowej obejmującemu tworzenie nowych centrów produkcyjnych, a także planom inwestycyjnym i realizacji projektów na skalę międzynarodową. Francisco Gracia, prezes i dyrektor generalny Himoinsa, powiedział, że: – Rok 2022 był doskonały dla firmy pomimo wszystkich głównych zewnętrznych czynników ekonomicznych i społeczno-politycznych, z którymi musieliśmy się zmierzyć, takich jak następstwa pandemii, inflacja i problemy z dostawą komponentów i surowców. Nasz sukces to wszystko zasługa wysiłków zespołu ludzkiego, który tworzy tę organizację, bo jeśli jest jedna rzecz, z której jesteśmy bardzo dumni, to jest to ogromne zaangażowanie naszych pracowników.

W 2022 r. firma wdrożyła duże projekty badawczo-rozwojowe, zwiększając inwestycje o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem. Te projekty obejmują nowe rozwiązania w zakresie systemów wytwarzania i przechowywania energii z akumulatorów, hybrydowych wież oświetleniowych, systemów wytwarzania energii zasilanych gazem oraz nowe rozwiązania w zakresie elektroniki, dzięki integracji pionowej firmy w zakresie sprzętu, oprogramowania i firmware.

Strategia elektryfikacji

Pod koniec 2022 r. firma przedstawiła swoją strategię elektryfikacji i plan działania na rzecz redukcji emisji. W tym kontekście elektryfikacja urządzeń, wytwarzanie energii z wykorzystaniem gazu, zastosowanie paliw alternatywnych, takich jak HVO, jak również nowa technologia diesla V stopnia składają się na kompletną ofertę źródeł energii, która ma na celu zaoferowanie kompleksowego rozwiązania i coraz większą redukcję śladu węglowego. Himoinsa, która od 2015 r. jest częścią grupy Yanmar, stale wzmacnia swoje zdolności przemysłowe i ściśle współpracuje z działami badawczo-rozwojowymi Yanmara przy opracowywaniu nowych urządzeń.

– Nasza integracja z Yanmar Energy System (YES) wyraźnie pokazuje, jak mocno jesteśmy zaangażowani w dalsze dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań w sektorze wytwarzania energii, zgodnie z filozofią stojącą za Yanmar Green Challenge 2050

– mówi dalej Francisco Gracia.

Jeśli chodzi o działania na rzecz środowiska, efektywność energetyczną i redukcję śladu węglowego, Himoinsa zobowiązuje się do zagwarantowania jak najwyższego poziomu efektywności energetycznej w swoich zakładach produkcyjnych. Dlatego w 2022 r. zainstalowała instalację fotowoltaiczną na dachach swoich fabryk w Hiszpanii. Te panele słoneczne zmniejszyły emisję firmy o ponad 22,25% i w znaczący sposób przyczyniły się do zwiększenia efektywności energetycznej w procesach produkcyjnych.

Projekt przemysłowy

Transformacja przemysłowa Himoinsa jest w ciągłym stanie ewolucji, a firma jest obecnie zaangażowana w duży projekt przemysłowy, który obejmuje zarówno rozbudowę obecnych centrów produkcyjnych, jak i tworzenie nowych fabryk. W tym celu firma przygotowuje się do uruchomienia nowego centrum produkcyjnego w Hiszpanii, w którym będą produkowane systemy magazynowania i dystrybucji energii zasilane akumulatorami.

Ten nowy projekt, będący kolejnym krokiem w transformacji energetycznej, do której dąży firma, wprowadzi na rynek bardziej zrównoważone rozwiązania za pomocą systemów akumulatorowych i urządzeń hybrydowych. Strategia przemysłowa firmy polega na konsolidacji centrów produkcyjnych według kategorii produktów: zespołów generatorów, wież oświetleniowych i systemów akumulatorowych oraz na kontynuowaniu prac nad ciągłym doskonaleniem procesów w każdej z nich. Jednym z kamieni węgielnych projektu przemysłowego Himoinsa jest fabryka, w której będzie produkować systemy generowania energii o dużej mocy, nowe centrum produkcyjne zespołów generatorów o mocy do 3500 kVA, które ma zostać otwarte w ostatnim kwartale 2023 r.

Strategiczny wzrost

Himoinsa w ciągu 2022 r. utworzyła nowe biura handlowe, starając się rozszerzyć swoją działalność handlową i wzmocnić swoją pozycję na strategicznych rynkach. Obecnie posiada 12 filii handlowych i 8 ośrodków produkcyjnych, których liczba jeszcze wzrośnie. Ponadto nie tylko utworzyła centra logistyczne w Europie, aby zwiększyć swoje możliwości magazynowe w regionie, ale również otworzyła centrum logistyczne w Togo, z którego będzie mogła sprzedawać produkty do krajów w Afryce Zachodniej i Środkowej.

Jeśli chodzi o wzrost nieorganiczny, w ostatnich latach firma nabyła kilka przedsiębiorstw zaangażowanych w sektor energetyczny, aby wzmocnić swoje możliwości przemysłowe, handlowe i usługowe w różnych krajach. W 2022 r. Himoinsa nabyła 75% kapitału zakładowego Powersil, portugalskiej firmy zajmującej się komercjalizacją zespołów generatorów oraz projektowaniem i produkcją paneli elektrycznych i automatyki. Warto dodać, że Himoinsa jest obecnie zaangażowana w kolejne procesy przejęć korporacyjnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.