[ATB] Aktualności

Rekordowe zyski Metso

Data publikacji:

W roku obrachunkowym 2019 firma Metso osiągnęła obroty w wysokości 3635 mln euro. W porównaniu z rokiem ubiegłym (3173 mln euro) stanowi to wzrost o 15%.

W ciągu roku koncern wypracował zysk operacyjny w wysokości 418 mln euro (351 mln euro rok wcześniej). Zysk na akcję wyniósł 1,94 euro wobec 1,53 euro przed rokiem. Skorygowana wartość EBITDA Metso w 2019 r. wzrosła o 28% do 474 mln euro. Natomiast wolne przepływy środków pieniężnych wyniosły w IV kwartale 2019 r. 18 mln euro, a w całym roku 39 mln euro. Zamówienia wzrosły o 5% do 3690 mln euro. Zarząd Metso zaproponuje dywidendę w wysokości 1,47 euro za akcję.

W IV kwartale ub. roku sprzedaż wzrosła o 7%, osiągając łączną wartość 963 mln euro. Skorygowany zysk operacyjny wyniósł 117 mln euro. W tym samym okresie akcjonariusze zatwierdzili częściowy podział spółki Metso w celu utworzenia Metso Outotec i Neles. Zamknięcie ma nastąpić 30 czerwca 2020 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych prawem zezwoleń. Zakończono również przejęcie firmy McCloskey przez Metso.

– Miniony rok był pod wieloma względami historyczny i przełomowy dla Metso. Osiągnęliśmy rekordowy wynik finansowy, ponieważ sprzedaż wzrosła w obu segmentach, a nasza rentowność była wyższa niż kiedykolwiek w historii firmy. Innym ważnym osiągnięciem było wprowadzenie wielu nowych produktów, a także nowych inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju. Opublikowaliśmy program klimatyczny Metso, którego celem jest ograniczenie emisji. Udało nam się również poprawić nasze wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Znakomite wyniki w 2019 roku to zasługa wszystkich pracowników Metso, którzy w ciągu roku pokazali swoje możliwości i zaangażowanie – mówi Pekka Vauramo, prezes i CEO Metso.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 02/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.