[ATB] Aktualności Bobcat budowlaneDoosan

Rekordowy 2019 rok dla Doosan i Bobcat

Data publikacji:

W 2019 r. przychody firm Doosan i Bobcat wzrosły o 12,8% do 863 mln w regionie EMEA.

Oddział Doosan Bobcat EMEA ogłosił właśnie wyniki za 2019 r. w którym łączna sprzedaż produktów Doosan Bobcat i Doosan Portable Power w regionie EMEA i poza nim w porównaniu do poprzedniego roku wzrosła o 12,8% i osiągnęła 863 mln EUR. Wynik ten przyczynił się do łącznego wzrostu sprzedaży na świecie o 7,2% za co odpowiadają szczególnie wysokie wyniki w Europie i Ameryce Północnej. Dla marki Bobcat w EMEA wzrost łącznej sprzedaży osiągnął 11,0% w 2019 r. w porównaniu z 2018 r., ze szczególnie imponującym wzrostem 12,7%, jeśli chodzi o sprzedaż ładowarek o sterowaniu burtowym Bobcat – w tej dziedzinie firma jest numerem jeden na świecie, sprzedając więcej takich ładowarek, niż wszyscy konkurenci razem wzięci. Zanotowaliśmy również zauważalny wzrost sprzedaży minikoparek Bobcat równy 7,1% i znaczący wzrost sprzedaży kompaktowych ładowarek gąsienicowych – 15,2%. W 2019 r. również sprzedaż ładowarek teleskopowych oraz koparko ładowarek osiągnęła niesamowity wzrost, odpowiednio 16,7% i 37,2%.

Nowe produkty i perspektywy na 2020 r.

Mike Vought, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w Doosan Bobcat EMEA, powiedział: „Innowacja produktów to kluczowy aspekt naszej działalności, który jest siłą napędową w realizacji naszej wizji – uzyskania wiodącej pozycji w branży sprzętu kompaktowego. Aby wizja ta się ziściła, zamierzamy wprowadzać nowe produkty i rozwiązania na niespotykaną dotychczas skalę. W 2020 r. będziemy wprowadzać 48 nowych lub znacząco ulepszonych produktów w ośmiu różnych kategoriach – niektóre z nich będą nowością w Bobcat. Wierzymy, że nasza koncentracja na innowacyjności będzie kluczowym czynnikiem, który pomoże nam przebrnąć przez te burzliwe czasy, na które obecnie duży wpływ ma rozprzestrzenianie się koronawirusa.”

Doosan Bobcat EMEA wytwarza około jednej trzeciej globalnej produkcji maszyn Bobcat. Obejmują one kompaktowe maszyny budowlane i rolnicze, takie jak ładowarki o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki gąsienicowe, minikoparki, ładowarki teleskopowe z szeroką gamą ponad 130 rodzajów osprzętu. Firma produkuje również przenośny sprzęt zasilający pod marką Doosan Portable Power, takie jak sprężarki, wieże oświetleniowe i prądnice.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.